| CRC98 a întrebat:

Ce este o placa vieo dedicata si placa video integrata? Ce avanaje au si ce dezavantaje au?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Cea dedicata o poti schimba, cea integrata nu se poate desparti de placa de baza...

3 răspunsuri:
| Public22 a răspuns:

Placa video integrata nu poti s-o schimbi.

| Solo1st a răspuns:

Cea integrata iti "mananca" o parte din RAM. Deci daca vrei sa folosesti PC-ul pentru jocuri sau aplicatii care necesita calitate video buna ar fi bine sa ai una dedicata.

| TotEl a răspuns:

Salut! gasesti aici raspunsul http://p.pw/UE2 dai skip ad la reclama sus in dreapta pentru a ajunge si citeste acolo