| asdaf a întrebat:

Ce exercitii as putea face acasa pentru a ma dezvolta in umeri?
nu pot sa ma duc la sala deoarece se cam bate cap in cap cu scoala si ai mei nu ma lasa straight face
mentionez ca am o haltera si pot face rost de 1-2 gantere(pana in 5kg)

2 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Zice bine tipu ala cu bodybuilding home
http://www.youtube.com/watch?v=8bXkxPoxNf8

sfatul meu ar fi sa te apuci de un sport ceva

| CristianB a răspuns:

Să te dezvolţi în umeri? laughing şi cu restul corpului ce faci?
Eu îţi recomand exerciţii de forţă folosindu-te numai de corpul tău, nu trebuie' să faci neapărat la sala de forţă şi cu tot felul de aparate.
"Bodybuilding home" » ăsta-i cuvântu cheie, caută pe youtube şi vei găsi ff. multe exerciţii ce îţi dezvoltă atât rezistenţa cât şi forţa. Aşa că, stai liniştit poţi face foarte eficient şi în casă.