| roxiboo a întrebat:

Ce inseamna "admina" pe facebook? Ce face (comparativ cu ce face "manager-ul") si cum poate devenii cineva unul/una?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Admina inseamna administratoare, administrezi pagina. Adica tu poti face orice vrei cu pagina aia, esti proprietarul ei si ai constrolul asupra celoralalti membri ai paginii si poti ajunge asa ceva pe o pagina doar daca alt administrator iti da aceasta functie.

| roxiboo explică (pentru introduaicinumele):

Cum imi da acea functie?
Adica eu cum pot da acea fuctie?

| introduaicinumele a răspuns (pentru roxiboo):

Poi te duci la Editeaza pagina > Roluri de administrator, si in casuta care apare acolo scrii email-ul celui care vrei sa-ti administreze pagina si-l faci manager.

| roxiboo explică (pentru introduaicinumele):

Email cu facebook sau cu yahoo/hotmail/gmail/etc?

| introduaicinumele a răspuns (pentru roxiboo):

Email-ul pe care si-a facut contul persoana resptectiva (o poti intreba) happy

| roxiboo explică (pentru introduaicinumele):

Ok,mersi foarte mult! (stai ca nu ramai nerasplatit) dar...acum spune ca trebuie sa imi bag parola personala, deci o sa aiba acces si la fb meu personal?

9 răspunsuri:
| Gg26 a răspuns:

Presupun ca de acolo de unde il adaugi la prieteni ai si optiunea asta. Adminul este acea persoana care se ocupa de "curatenia si ingrijirea" paginii respective. Tu nu poti da aceea functie decat daca esti administratorul unei pagini. cred ca ti-am raspuns la intrebarile puse, funda?

| roxiboo explică (pentru Gg26):

Asta unde? ca sincer acum..nu stiu de unde trebuie sa incep...si da, am pagina!

| Gg26 a răspuns (pentru roxiboo):

Unde ai persoanele de la pagina, e rotita aia de setari. Daca vrei sa-i stergi sau sa-i promovezi ca administrator sau ceva de genul!

| Geoorr a răspuns:

Daca cineva are o pagina, il poti ruga sa te faca admina secundara pe pagina lui.
iar daca vrei sa fii admina principala iti poti face propria pagina pe facebook! big grin