| dutulina a întrebat:

Auziti ce inseamna daca ma visez mort? Visez ca sunt mor dar nu ma pot apropia de nimeni si toata lumea plange.Incerc sa vorbesc cu ei dar nu ma aud. Ce inseamna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PCDemon a răspuns:

1) Roaga-te mai des.
2) Mai du-te la biserica.
3) Cand ai un vis urat,nu-ti poti face cruce cu mana, dar poti cu limba, iar in momentul acela te trezesti imediat.
4) Poate ai fost socat/a de ceva anume.
5) Ar trebui sa vizitezi un phsio-terapeut.
6) Depinde si de varsta, nu te mai uita la emisiuni cu crime sau paranormal.

Incearca ceva din ce te-am aratat sus.
Noroc, si nu uita ceva foarte important: GOD Rulezz! happy

12 răspunsuri:
| Iubiţica95 a răspuns:

moartea ta - teama de a nu putea duce la sfarsit o actiune, teama de a-ti asuma unele actiuni personale, teama de urmpri ale unor decizii, noi oportunitati, noi orizonturi ce pot aparea, nevoia de a renunta la o anumita atitudine ce nu se mai dovedeste a fi eficienta; vezi si mort.

| Candy a răspuns:

Urat vis! eu cred ca tipam in somn
inseamna bucurie, fericire
iar tu pori sa gasesti mai multe pe siteul
www.vise.ro

primesc fundita

| AnneMarri a răspuns:

Ori te-ai uitat prea mult la TV, ori ai ascultat Gaystin Gayberon. Din două una!

| Shery a răspuns:

Mai ai o sansa sa iti faci testamentul: baba cu coasa soseste in 7 zile!
P.S. Ti se pare categoria potrivita?

Răspuns utilizator avertizat
| MarrieMarie a răspuns:

Eu cred ca nu inseamna nimic, poate fii un singur sau simplu vis

| MarrieMarie a răspuns:

Nu cred ca insemna nimic, de obicei, cand visezi ceva de rau, intotdeauna este de bine!

| mary_1175 a răspuns:

Tie ti este cunva frica de moarte?

trebuie sa de duci cat mai des la biserica si sa te rogi

| KoreaJapan a răspuns:

Daca visezi ca mori se zice, in cartea,, 10000 de vise interpretate'' ca este exact invers. Vei trai mult. Acum jnu stiu daca ce zic aia e adev dar...

| xl0llip0px a răspuns:

Nimic nu inseamna.E doar un vis.Eu nu cred in nebunii din astea cum ar fi ca visele pot prezice ce se va intimpla...asaca stai linistit/a.Cred ca vor fi multi care iti vor arata explicatii de prin toate colturile internetului si vor da copy paste la texte intregi, dar nu te sfatuiesc sa crezi in toate astea.E doar un sfat.procedezi asa cum socoti tu ca e mai corect)

| Lovely_6403 a răspuns:

Pai tu vrei sa visezi chestia asta. Deci, cum au spus si ceilalti, iti e teama de ceva. E doar un vis. Cred ca te uiti la prea multe filme horror sau de groaza sau thriller. Te sfatuiesc sa nu te mai uiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ti-a murit moartea! E ceva care te macina, iti este frica de ceasul mortii, am drepate?