| norb1t32 a întrebat:

Spuneti-mi interpretari din vise de ex. daca visez cu un prieten mort ce te cheama ce inseamna chestii din astea funda

Răspuns Câştigător
| Filip23 a răspuns:

Cred ca nu orice vis inseamna ceva. Eu cred mai mult in visele care te indeamna sa faci un bine.
Da si tu un covrig de pomana pentru el, o placinta ceva, la un flamand.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E un vis, imagini produse din realitate care le vezi apoi creierul le imbina incat sa para o poveste nocturna

| costis a răspuns:

Daca ai vise care iti inspira teama, zi si tu Tatal Nostru la culcare de 3 ori.

| NameoftheCentury a răspuns (pentru costis):

Nu mai bine de 300 de ori ca sa fii sigur?

| costis a răspuns (pentru NameoftheCentury):

Ajunge de 3 ori. Mai sunt si alte rugaciuni : psalmi, paraclise, acatiste si altele.
I-am spus Tatal Nostru pentru ca este mai scurta, eu pentru linistea mintii in timpul somnului spun vreo 2 psalmi, si ma ajuta, chiar daca sunt foarte tulburat de ganduri, conflicte etc.

| danay72 a răspuns:

Visele nu inseamna nimic, sunt doar superstitii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si tu pe net "simboluri onirice".
Ca fapt interesant au aceeasi semnificatie pentru orice religie, zona geografica sau timp.
Intr-adevar visele pot fi de multe feluri dar cele mai multe sunt semnale de la subconstient care incearca sa ne comunice ceva.
Si strutul cand baga capul in nisip spune ca nu mai exista nimic.