| DellYaa a întrebat:

Ce laptop sa imi iau? Ma gandesc la ceva cu procesor Intel core i7. Si cu un pret cat de cat decent. Ma gandisem la un Sony Vaio. Dar este doar pe negru. Dati-mi niste recomandari, va rog. Multumesc anticipat.:* Funda.; x

Răspuns Câştigător
| Niiiicu a răspuns:

Buna,depinde pentru ce il iei ca daca vrei pentru filme un i5 e deja suficient si la fel este si pentru jocuri iar (aici e parerea mea) eu nu as da atatia bani pe un i7 care oricum intr-o luna isi va pierde valoarea deoarece mereu iese ceva nou si mai bun, am vazut laptopuri destul de bune ca un i5 quad core la 2500 ron la altex si la flancohappy

4 răspunsuri:
| ragemvp a răspuns:

Pentru ce vrei sa cumperi leptopul? totusi i7 nu e cam..scump? eu zic sa te opresti la un i5.

| Seby90 a răspuns:

Dupa cum scrii esti o pitzi din centru' orasului.
Pai hai sa iti explic cum sta treaba.
Un i7 este necesar pentru: grafica, 2d si 3d, pentru procesare filme, si in special pentru... apai nah, cam tot ce tine de programare, daca ai nevoie de un pc rapid pentru munca. Da iti recomand i7, ceea ce nu e cazul, daca ai fi lucrat in domeniu stiai e aberatie ai intrebat. Oricum daca iti iei i7 iti vei instala toate cacaturile si rahaturile si etc, si vei reusi sa il faci pana si pe asta sa se miste ca un rahat.
Now to the fun part, stii... tie ti-ar fi de ajuns si un i3 pentru mess facebook si alte rahaturi... Hell with it, daca as fi in locu tau m-as opri la Intel core 2 duo cu 2gb rami pe un netbook, sau un Intel atom.
Have a nice boring day.

| DellYaa explică (pentru Seby90):

Sa mori tu? Du`te ma cu fb`u tau si mess`u si te culca.

| Seby90 a răspuns (pentru DellYaa):

Te-am suparat? Scuze ca mi-am permis. Atunci ce faci? Filme? Du-te in *** ca esti si praf si proasta. Scuze, dar e adevarat.