| anonim_4396 a întrebat:

Ce liceu trebuie sa faci ca sa iti iei permisul, fara sa mai faci scoala de soferi?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului de aplicare a OUG 195/2002(Codul rutier) este vorba de o unitate de invatamant cu profil auto, citez:
"(4) Pot efectua cursurile practice de invatare a conducerii unui vehicul pe drumurile publice si persoanele care nu au inca varsta minima prevazuta de prezentul regulament pentru categoria sau subcategoria din care face parte vehiculul respectiv, dar nu cu mai mult de 3 luni inainte de implinirea acesteia sau, daca urmeaza cursurile unei institutii de invatamant preuniversitar cu profil auto, nu cu mai mult de 1 an inainte de implinirea varstei."
Si in cadrul acestei scoli faci legislatie si ore de conducere, la fel ca in cazul unei scoli de soferi. Numai bine!

| ombladon a răspuns:

laughing e mai greu sa iei permisul cand il faci la liceu decat sa il faci normal...

| Makaveli87 a răspuns (pentru ombladon):

De ce?

| ombladon a răspuns (pentru Makaveli87):

Sa stii ca nu este mai ieftin decat cu vreo 2 milioane si dureaza un an, sa dai de permis

| rutanklan a răspuns:

Liceul de Formula 1

| Makaveli87 a răspuns:

A facut cineva treaba asta?

| Iancu_Alexandru-Ciprian_1991 a răspuns:

Liceul Auto