| airflower a întrebat:

Ce materii se fac pe clasa a V-a? Se folosesc caiete A5 sau A4?

Răspuns Câştigător
| Georgia_1376 a răspuns:

Romana
Matematica
Istorie
Geografie
Franceza
Engleza
Biologie
Desen
Religie
Educatie plastica
Muzica
Sport
Tehnologie

Sper ca nu am uitat nimic

Si o sa folosesti caiete A4 la Romana si Matematica

Noroc la scoala!

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Materiile pe care le-ai avut in a 4
A5 cel mai des, dar la unele obiecta se mai folosesc si A4

| TwixulDrept a răspuns:

In clasa 5 se face : romana, matematica, optional, engleza, franceza(astea doua depind de ce scoala este eu astea le-am facut in clasa 5 )geografie, desen, tehnologie, biologie, sport, religie, istorie, dirigentie si muzica
De obicei caiete A4 dar unii profesori pot cere si A5.
La biologie si muzica trebuie caiete separate big grin

| TwixulDrept a răspuns:

Geo educatie plastica sau desen e unu si acelasi lucruwinkingwinking

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Buna.toate materiile care le-ai facut si in a 4a! si caietele...depinde de fiecare profesor. te duci in prima zi cu un caiet si cu un pix sau stilou si intrebi pe parcurs fiecare profesor ce caiet si cu ce prefera sa scrieti(pix, stilou.etc)doamna mea de romana prefera stiloul dar restul.sunt cam neinteresati.so.intreaba-i si tu:* pup si mult succes!

| ady1o a răspuns:

Ai nevoie de caiete A4, bafta.

| Simyx a răspuns:

Buna, eu anul asta am trecut a 6a deci poti avea incredere in mine toate materiile care se fac sunt:
Romana, Matematica, Biologie, Istorie, Geografie, Religie, Muzica, Desen, Sport, Informatica, Engleza, Ed. Tehnologica, Franceza si dirigentie(la dirigentie nu primesti notewinking, iar eu am folosit caiete A4, daca ti-a fost de ajutor poate primesc si o fundita ce zici happy, pa.

| cataman30 a răspuns:

Poi, faci mate, romana, religie, istorie, biologie, geografie, engleza, franceza, desen, muzica, educatie fizica, educatie tehnologica, informatica si cam atatwinking In legatura cu caietele iti recomand sa-ti iei caiete studentesti si cat de hgroase deoarrece nu are rost sa strici aiurea banii pe caiete mici si subtiri tot anul. SI apropo! Poate o sa ai nevoie sa-ti cumperi unele carti noi deoarece, depinde de ce generatie esti, poate o sa le primesti stricate, indoite si cu unele pagin rupte. Stiu ca-i naspa. Mult noroc si sper ca te-am ajutat!winking