| Marius131415 a întrebat:

Ce parere aveti de meseria de paznic?

Răspuns Câştigător
| IarsiIar a răspuns:

O meserie pentru oameni puturosi. Oameni pe care ii obliga parintii sau nevasta sa mearga la munca.

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Iți crește acuitatea vizuală, ajungi să vezi pe intuneric (in infraroșu)

| Marius131415 explică (pentru sierra1):

Ce aptitudini iti trebuie pentru meseria asta?

| sierra1 a răspuns (pentru Marius131415):

Să poți dormi iepurește pe paturi improvizate. In rest, zero

| Marius131415 explică (pentru sierra1):

Pai si de ce omu prefera sa lucreze intr-un market unde-i munca grea in loc sa fie pazar pe acelasi salariu? Folositi-va mintea!

| sierra1 a răspuns (pentru Marius131415):

Deci tu ne intrebi și apoi tot tu ne "indemni" să ne folosim mintea de parcă am fi lăsat-o la toaletă? Ciudat

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai vestit paznic era Cerberul cu capete care păzește intrarea în lumea subterană ( iadul) a vechilor greci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea da banii la unele firme, trebuie sa te rogi de ei sa îți de-a banii sau sa ii ameninți cu ITM, dar unele firme sunt serioase si dau banii la timp. Îți trebuie curs, daca nu îl faci in timpul în care lucrezi, cam toți îl iau.
Paznic la magazine, supermarket-uri e ok.

| Marius131415 explică (pentru anonim_4396):

Se intra cu pile paznic la supermarket.

| NisipLaMare a răspuns:

Timp pierdut din viata degeaba, nu faci aproape nimic te vei plictisi enorm cu totate ca va trebui sa patrulezi.
Vei avea durere si de picioare.
Ar trebuii sa te instruiasca firma nu sa iti dea uniforma, eventual baston si șprei si sa arate cu degetul colo colo cum fac multi.
Pe paznici unii ii numesc si pândari.
Este o meseria care o poti face dar nici nu poti avansa daca nu ai terminat liceul si facultatea

| Editocroci a răspuns:

Nu este pentru oricine. Trebuie să fii în formă ca să fii paznic și să judeci bine.

| Dvi2002 a răspuns:

Chiar paznic m-as face, altceva nu merita... e ok putin efort decat sa muncesc altceva pentru aceeasi suma

| SchituMinihopHop a răspuns:

Mda nu pre îi fain sa vinzi hotdogi.