| homocea a întrebat:

Ce parere aveti despre ce s-a intamplat cu Serban Huidu?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsă de responsabilitate atâta timp cât nu respecți regulile de circulație.
Condoleanțe familiilor îndoliate!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ar fi mai interesant de stiut ce parere avem despre cei 3 oameni care au murit fara nicio vina si despre cele 3 familii ramase in urma lor.
Ce-a "patit" Huidu patesc sute de mii de cretini care umbla liberi pe drumuri, in masini mai mult sau mai putin puternice, fara sa tina seama de siguranta altora si, culmea! nici macar de siguranta lor si a familiilor lor.
Ce parere poti sa ai despre cineva atat de inconstient incat sa-si satisfaca setea de viteza avand in spate nevasta si 2 copii?

greece12
| greece12 a răspuns:

Putea sa se intample oricui.De ce nu intrebi ce parere avem despre bietii oameni care si-au pierdut viata pe drum din cauza unui inconstient?!?

| emy a răspuns:

Ce sa zic? Ca nu ar fi trebuit sa conduca, avand in vedere problema lui de la cap. Dar in fine, toti gresim, toti facem greseli fie intentionat, fie neintentionat, care afecteaza sau nu pe coi si pe ceilalti. si, in plus, puteam fi oricare dintre noi in locul lui si al celorlalti. Asa ca eu nu judec pe nimeni. Are cine sa-l judece.

| ღClauuღ a răspuns:

Pai dupa ce accident a avut la schi, el normal numai trebuia sa aiba carnet de conducere da na, asta e Romania si cum totu se face pe pile uite unde am ajuns, au murit niste oameni nevinovati din cauza ca nu i`a fost suspendat lu huidu carnetu.

| hummer24 a răspuns:

Asta este se putea intampla la oricine, numai ca daca nu era recuperat in totalitate nu avea rost sa mearga cu viteza, da in fine cine sunt eu sa judec oamenii.

| YumixCupcake a răspuns:

A fost un accident nefericit, imi pare rau pentru familile victimelor, dar si pentru Huidu, dar cred ca trebuie sa plateasca! chiar daca e vedeta, nimeni nu e mai presus de lege!

| Alinutaaaalina a răspuns:

Imi cam pare rau si este intr-o situatie dificila.Cu siguranta nu este primul care trece printr-o situatie ca aceasta, dar...Viata ia cam dat niste ''palme'' dure in ultimul timp.Cred ca Domnul vrea sa-l trezeasca, sa-l indrepte pe drumul cel bun.Va plati pentru acest accident si ii va fi marcata viata intreaga.

| Ayumha a răspuns:

Nu stiu sigur ce sa spun, dar din cate am inteles, vor sa il scoata nevinovat, ceea ce nu prea este corect fata de saracii oameni care au murit. Pentru ca acum daca stati bine s ava ganditi, un om normal, care nu ar fi vedeta, ar fi fost inchis imediat, indiferent de ce boala ar avea. Chiar nu mi se pare corect ca el sa umble liber pe strazi dupa ce a omorat 3 oameni.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru Ayumha):

Ai dreptate. Daca mai omoara alti 3? Atunci cine e de vina? Huidu sau cei care l-au scos nevinovat? Sper sa-l inchida si sa faca cat mai multi ani.
Un prost in minus.

| homocea explică:

Multumes tuturor de raspunsuri