| MihaiPavel21 a întrebat:

Ce părerea aveți despre ECMERO? Chiar se câștigă bani din sondajele de pe acest site? Ce părere aveți? Ați accesat vreodată acest site?

66 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Am intrat si eu sa vad care e treaba. Si asta doar pentru ca multe din clipurile pubilcitare sunt chiar fainute. Deci nu am nimic de pierdut daca o jumatate de ora pe zi ma uit la niste clipuri interesante.
Sunt de mai bine de 2 saptamini si am si tras unele concluzii.
Cind primesti de la cineva linkul de inregistrare e ecmero.com.
La o simpla cautare pe Google, fie ajungi la site-ul propriu-zis, fie la forumuri care fie zic ca poti cistiga bani cu ei, fie ca e scam.
Nu gasesti niciunde vreo descriere, cu ce se ocupa concret, de unde sunt. Doar numele vag de "Centrul de Investigaţii Sociologice şi Marketing", dar asta e ca si in cazul bisericilor, daca spui ca te-a ajutat in vreo privinta biserica crestina, nu spui nimic, pentru ca biserica crestina poate fi ori ortodoxa, ori catolica, ori penticostala, ori baptista, ori alta denominatiune, si ca sa aduci in discutie o anumita biserica trebuie si sa spui de unde e ea, din ce loc anume. Orice organizatie serioasa are un nume, si un loc unde se afla. Asta nu iti ofera nimic in acest sens. Asta e primul dubiu.
Cind te-ai inregistrat, adresa site-ului se schimba in griffintech.ru. Iarasi, pe Google atotstiitorul nu afli nimic de griffintech. Nimic in legatura cu subiectul abordat de ei. Extensia.ru arata de data asta cam de unde e, Rusia. Dar Rusia e o tara cam marisoara, nu crezi happy? Acum, de ce ar conta pentru cei de la Nike sondajele facute de niste rusi, cand cu siguranta in America exista organizatii mult mai bune care sa le faca cercetarea pe piata? Asta e al doilea dubiu.
Site-ul e intr-o romana stalcita, trebuie sa deduci cam ce ar vrea sa zica, si nu e OK pentru un site de cercetare in marketing, unde conteaza fiecare intrebare cum e pusa si inteleasa. E facut de amatori. Al treilea dubiu
La capitolul Finante, ei zic ca prima plata apare la 200 de euro automat, dupa care trebuie sa astepti o saptamana ca sa se verifice contul, si apoi ti se dau banii. Mai apoi, faci cerere, si ti se da in ziua urmatoare daca e lucratoare. Daa te uiti la FAQ, e cu totul altceva. Zice ca depinde cand pui cererea, si de regula dupa data de 6 a lunii primesti banii. Al patrulea dubiu.
La fiecare clip publicitar, ai 11 intrebari, mereu aceleasi. Pentru 1, 5 euro, mi se pare cam o joaca de copil ce ti se cere sa faci. Mai ales ca ultimele doua sunt strict pentru toate clipurile pubilicitare, daca iti place umorul din ele, si durata lor optima. Al cincilea dubiu.
De ieri, imi vin reclame pe care le-am mai vazut.Sa mi se dea 1, 5 euro pe ceea ce deja am vazut, adica sa iau niste bani degeaba, e dubios. Deci, al saselea dubiu.
La o reclama, denumirea era de la un produs, clipul de la altul, le-am scris ca sa rezolve problema, nu am primit raspuns. Al saptelea dubiu.
De trei zile nu mai primesc 1, 5 euro, ci 1, 6. "Pe hirtie". Adica in dreptul sondajelor imi apare ca voi fi platit pentru fiecare cu 1, 6. Insa dupa ce fac sondajul, descopar ca tot cu 1, 5 sunt platit, asa apare la contor. Le-am scris, din nou fara raspuns. Al optulea dubiu.
Deci, nu pare a fi ceva serios. Te "fura" cu suma pe care pretinde a ti-o va da, dar daca ai habar un pic, iti dai seama ca e vorba de niste amatori, nu de ceva serios. In plus, pe piata in domeniu esti platit cu mult mai putin, cei care cistiga din sondaje, stiu ca se chinuie sa faca citiva euro pe luna.
Eu acum am mai bine de 150 de euro in cont. In cateva zile voi ajunge la suma "fatidica" happy, cand voi afla ca am fost inselat, sau cand voi primi primii bani. Nu prea imi fac sperante. Insa merg pana acolo ca sa demontrez ce e de fapt. Se vorbeste pe net destul despre ei, insa nimeni nu aduce nici o dovada de plata. Dar nici nu spune ca a fost inselat. Si e de inteles de ce. Ceilalti ar ride de el. Si asa, situatia ramane in aer. Dar nu am sa o las asa. Daca vor plati, ceea ce nu prea cred, voi aduce dovada, daca nu, am sa raspindesc vestea ca e totul o farsa. Pentru ca prea multi romanasi de-ai nostri sunt prinsi in asta.
Lamurit? happy

| Silviat a răspuns (pentru cristi202):

Ai ajuns la 200? Ti au virat banii sau?

| cristi202 a răspuns (pentru Silviat):

Am ajuns. Și am așteptat. Și am tot așteptat happy. Și nu s-a intimplat nimic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu am gasit pe site nici un fel de date de contact, iar limba romana folosita e de o calitate indoielnica. Nu merita pierdut timpul cu asa ceva.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Trebuie să fie ceva ascuns. Ar fi ilogic ca noi să putem face stând degeaba bani pentru care unii lucrează pe la cine știe ce companii ca să îi obțină. Mai știi că și cu aplicația aia de numărat pași care își dă bani s-a făcut mare publicitate și de fapt era în mare parte o țeapă pentru că banii se scot greu (ca să nu zic aproape imposibil).
Nu l-am accesat niciodată, pentru că am gândirea pe care am expus-o mai sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Eu completand sondaje online pe un site de gen am castigat prin tragere la sorti un voucher eMAG de 50 lei. Voucher pe care l-am si utilizat. Acesta a fost primul premiu din categoria sondaje online. Asa mi-am cumparat un aparat nou Gillette Flexball la 4 lei laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Ai auzit de STUDII DE PIATA? Nu le pune pe toate in aceeasi oala.

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Scuze, nu am vrut să creez confuzie. Cred că lume s-a prins că m-am referit la chestiile gen,, această persoană câștigă 2000 de dolari pe zi de acasă, etc ''.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Chestiile alea sunt clar flasnete. Din pacate prind la astia saraci cu duhul care nu au habar pe ce lume traiesc. Si cum la noi sunt astfel de specimene cu duiumul...

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Respect! big grin
Ai învins sistemul. big grin

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și dacă cineva,, cade în capcană '' cum ies țeparii pe plus?(sunt curios cam ce metode folosesc oare).

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Pai e simplu, teparii cistiga pentru ce fac fraierii ca si sodaje, iar fraierii nu vad nici un cent. Pam-pam, mister rezolvat!

| Lukas1994 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Foarte simplu, au contracte cu diferiti parteneri din marketing care le ofera bani pentru a hosta acele sondaje. Normal, ei ar trebui sa primeasca doar un sfert din suma in timp ce restul se duc la utilizatorii care au facut acele chestionare, desi in cazul de fata... Ma indoiesc, NU EXISTA chestionare online care sa-ti ofere 1, 5 euro in 3-4 minute.

| MihaiPavel21 explică:

Și eu vreau să văd dovada!

| Lukas1994 a răspuns:

Iti faci sperante degeaba.
Nu este legit deloc. 80 zile online din Estonia cu domeniul in Rusia si el este in romana ( romana stricata). in atatea zile nu a pus nimeni dovada de plata. E scam aproape garantat.

| iuliapintea a răspuns (pentru Lukas1994):

Eu am primit o dovada de plata.

| SkyLZo98 a răspuns (pentru iuliapintea):

Salut, oare poti sa imi arati si mie?

| DuracMihaela a răspuns (pentru iuliapintea):

Ne arăți și nouă dovada!?

| Tudor_Mirela_1988 a răspuns (pentru iuliapintea):

Ai putea sa ne arăți și noua o dovada?

| rebekame21 a răspuns (pentru iuliapintea):

Vreau si eu sa vad

| mayamaryamyng a răspuns (pentru iuliapintea):

Vreau sa vad si eu dovada

| ralucutza2323 a răspuns (pentru iuliapintea):

Buna oare poti sa i-mi trimiti si mie dovada de plata te rog?

| jorjet68 a răspuns (pentru iuliapintea):

Pe bune?

| hotunicoleta7 a răspuns (pentru iuliapintea):

Buna cum ai scos banii multumesc frumos

| liv006 a răspuns:

Mai bine aici sondaje reale si usore https://abmoney.fun/5761737611784/

| adcrys07 a răspuns:

Castiga bani cu sondaje online platite!
Pentru participarea la sondaje primeşti între 0.20€ si 2, 5€ pentru un sondaj
Bonus la inregistrare 1, 50 Euro
Inscrie-te aici, e gratuit si usor!
https://bit.ly/27Y30zS

| pitziki a răspuns (pentru adcrys07):

Ok! Am primit doar 1, 20 euro, unul pentru inregistrae si 0, 20 pentru completarea hobby-urilor

| cercel06 a răspuns:

Si eu vreau dovada plata

| SkyLZo98 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Nu am vazut nici o dovada cum ca, cineva ar fi scos bani din asta. Si chiar m-am uitat peste tot pe unde am putut. Se poate sa fie fake iar ei primesc bani pentru ca voi vedeti reclame

| iuliapintea a răspuns (pentru SkyLZo98):

Am eu dovada de plata

| Medeea_Deea_1997 a răspuns (pentru iuliapintea):

Si eu as vrea sa văd!

| Tiplica_Ionela_1987 a răspuns (pentru iuliapintea):

Aș vrea să văd și eu dovada.

| Gabriela_Pop_1983 a răspuns (pentru iuliapintea):

Buna poti sa ami trimiti si mie dovada? Eu dupa acumularea celor 200 nu msi pot intra pe cont. Am tri.is mesaje dar nu am primit raspuns. Mersi mult

| rcldpitesti a răspuns:

Daca nu incerci nu ai de unde sa stii, nu ai nimic de pierdut!

| Tetea_Alex_1997 a răspuns:

Din pacate nu pot atașa poza cu dovada aici, pm in privat pentru poza

| MihaiPavel21 explică (pentru Tetea_Alex_1997):

Vreau poza!

| mayamaryamyng a răspuns (pentru Tetea_Alex_1997):

Vreau sa vad si eu dovada de plata

| DuracMihaela a răspuns (pentru Tetea_Alex_1997):

Pui te rog dovada in pm?

| Mihai_Mihai_S_1988 a răspuns (pentru Tetea_Alex_1997):

Salut! Imi poti trimite si mie dovada ca ei ti-au virat banii?

| BiancaEpure15 a răspuns (pentru Tetea_Alex_1997):

Vreau și eu sa vad

| Negrut_Flori_1985 a răspuns (pentru Tetea_Alex_1997):

Vreau si eu poza, te rog. Multumesc.

| pitziki a răspuns:

Am 364,5 euro si nimic pana acum!

| pitziki a răspuns:

Este in engleza? Trebuie sa raspunzi numai in engleza? Cum se foloseste?

| Iulian_Croiala_1992 a răspuns:

Fraților până la urmă ce sa crezi? e plin Facebook ul cu aceast site.toata lumea postează gen daca vrei sa faci bani ușor SI dastea.hmm..eu in 2zile am făcut 13, 5 euro.e greu de crezut că poți scoate bani

| Orlando_Sorin_Opris_1970 a răspuns:

SCAM 100%. După ce faci cei 200 euro iți anulează acontul. Asa inteleg firmele germane precum Audi si alte porcarii sa-si,, plateasca,, studiile publicitare. Prin tepe in cardasie cu teparii.

| BiancaEpure15 a răspuns:

Nu merge?

| Ciochia_Simona_1975 a răspuns:

Și eu vreau sa vad

| IovaBogdan a răspuns:

Ai ajuns la 200 ai primit link de plata

| Busoi_Constantin_1957 a răspuns:

Probabil ca da!

| AlexandraLDumitru a răspuns:

Este fake. Am pierdut timpul degeaba. Am in sold 294 euro, iar la sfarsitul lunii Ianuarie aveam mai mult de 200 euro si nu s-a facut nici o plata automata in PayPal sad

| Alyn_Alexandra_1985 a răspuns:

Careva a reusit sa ia bani

| Mincan_Bogdan_1975 a răspuns:

Este spam. Eu am facut intrebarile pana la 270 E. Cand am vrut sa mai raspund ma redirectiona spre alt site. Nu ma lasa sa intru.

| Gune_Marius_1998 a răspuns:

Eu am scos 600 de €.
Iar acum am încă 540 pe luna trecuta plata ce se efectuează după data de 18 a lunii.
Nu pot atașa o fotografie cu transferul lor către mine, nu aici.
Pe privat va pot dovedi.

| Morosan_Ionut_1988 a răspuns (pentru Gune_Marius_1998):

Eu zic sa nu mai minti lumea. astept de 2 luni suma. asa ca...las-o balta

| Anamarianis a răspuns (pentru Gune_Marius_1998):

Buna Marius, spune-mi te rog care sunt pasii exacti pe care i-ai urmat pentru retragerea banilor.

| pitziki a răspuns (pentru Gune_Marius_1998):

As dori sa vad dovada, la mine spune ca cererea mea a fost procesata si tot astept, azi suntem in 11 martie siam vreao 350 de euro in cont si nimic! Adresa de email: foreverpiturlea@gmail.com Multumesc mult! O zi minunata!

| mari1968 a răspuns (pentru Gune_Marius_1998):

Eu am 400 eur si nimic doar cerere procesata de vreo 2 saptamini mai e vreo speranta. Multumesc.

| girada79 a răspuns (pentru mari1968):

E țeapă. Din 25 ian, când am făcut 200 de euro. nici un semn de la ei.

| mari1968 a răspuns (pentru girada79):

Ai dreptate m-am lamurit am incercat si la XaMoney.Icu dar nu pot retrage bani am nevoie de ceva trimiteri si nu le dau de cap nicicum daca ma poti ajuta te rog.Multumesc sa ai o zi frumoasa.

| Paula_Ghelmeci_1964 a răspuns:

Ai primit banii? Te rog fii sincer

| MillerMaya a răspuns:

Mie mi se pare dubios, am facut cont la ei chiar azi, am completat cateva "sondaje" si se pare ca am acumulat 7, 5 euro pentru niste clickuri la aceleasi 11 intrebari despre niste reclame pe care nu le-am vazut, iar ca sa cash in trebuie sa acumulezi 200 de euro... Bani din sondaje se fac, gen 5 euro la cateva luni sau se aduna puncte cu care iti iei diverse produse - camere, tastaturi, vouchere pe la Emag sau Altex etc.

| florinm58 a răspuns:

Nu nu se castiga, eu am facut suma de 200 eu la sfarsitul lunii Ianuarie si pana in prezent nu m-a contactat nimeni si le-am trimis si notificari prin e-mail!