| MariaMonica2009627 a întrebat:

Cine a auzit de dark web sau deep web? Ce părere aveți, ați accesat vreodată aceste site-uri?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am intrat, ce am gasit acolo? droguri, arme de vanzare, video amuzante, uni au nste fetisuri de tot rasul, in fapt am murit de ras, eu unu nu am vazut nimic wow, nici ca continut adult acelasi ca pe alte site urii normale

| MariaMonica2009627 explică (pentru RAY):

Cam ce fetisuri?
Am auzit că acolo poți angaja pe cineva să omoare, găsești oameni torturați, violați, poți cumpăra arme, droguri.Nu stiu dacă asta se întâmplă dar am văzut niște filmulețe pe Youtube, și chiar nu vreau să intru pe acolo

| RAY a răspuns (pentru MariaMonica2009627):

Gen o blonda calca un soarece pe muzica laughing laughing

cred ca trebuie sa adunam ceva cascaval ca sa trimitem pe acesti asasini in parlament la vanatoare de comunisti

| MariaMonica2009627 explică (pentru RAY):

Și eu care voiam să mă fac vânătoare de oameni cinstiți da' mi-am dat seama că o să mor de foame. Cred că mi-am gasit "slujba" perfectă!

| LPCTSTR a răspuns:

Deep si respectiv dark web nu sunt siteuri, sunt retele efective de comunicare intre calculatoare precum surface web.
Deci ai surface web, internetul accesibil oricui, de la retele de socializare, comenzi online si retelele bazate pe cloud, pana la site-uri cu continut pornografic, mediul de cercetare si inovare al programelor malware si site-urile de piraterie.
Dupa avem deep web, cel pe care il poti accesa numai printr-un browser special:Tor de exemplu, intrucat acesta nu este indexat de motoare de cautare; care are ca scop secretizarea celor mai multe date; aceasta lucreaza in paralel cu surface web-ul insa la viteze mult mai mici; a fost initial conceput ca o metoda de comunicare intre guverne si conduceri, si inca este folosit, dar mai mult pentru trafic de arme, droguri tehnologie si bani in special.
Iar apoi dark web, care este mai "adanc", mai incet si relativ periculos. Aici au loc acte de vanzari/cumparari ce dicteaza orice natura etica, anume de la vanzare de sclavi si pornografie infantila, pana la tortura si ucideri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am intrat și încă intru. Am imediat doi ani de când accesez și nu m-a urmărit nimeni, nu m-a hackuit nimeni ce tot se zice mai sus. În fine, eu intru pe deepweb de unde iau chestii Free. Diferența dintre deep și dark este ca pe deepweb găsești multe articole interesante, forumuri și chestii gratis, iar dacă e cu bani totul se plătește în bitcoin. Pe darkweb sunt fel și fel de ciudățenii, aici sunt cu adevărat neregulile. Pedofili, droguri, arme, pașapoarte false, bani falși, poți plăti un asasin sau alții care își povestesc cruzimea cu care a ucis pe nu știu cine, alții care arată live cum omoară, mai ales mafia care își postează live cum... În fine, să lăsăm asta. Da, am intrat și pe darkweb, văzut multe. E ca și cum te-ai uita la un film horror dar acestea sunt realități. Iar multe chestii live sunt exact cum a fost în filmul condamnații. Dacă nu l-ai văzut încă, atunci uită-te. Pe unele site-uri trebuie să plătești acces de intrare pentru a intra live ca să le vezi lor toate porcăriile. Se plătește tot în moneda virtuală numită bitcoin. Și nu toate ce tine de darkweb sau deepweb poate fi accesat prin motorul de căutare TOR. Unele site-uri pot fi accesate numai prin invitație.

Răspuns utilizator avertizat
| Bossdeanonim12 a răspuns:

Este conținut al World Wide Web. Deep Web nu face parte a Internetului superficial (Surface Web), care este indexat de motoarele de căutare standard. El nu trebuie confundat cu dark Internet, sau cu rețeaua de găzduire și distribuție de fișiere Darknet. Există îngrijorarea că darknet poate fi utilizat pentru activități criminale destul de serioase.

Majoritatea informației din internet este ascunsă în site-uri generate dinamic, și astfel motoarele de căutare tradiționale nu o pot găsi. În 2001, deep Web era de câteva zeci de ori mai voluminos decât internetul superficial.

Nu iti recomand sa intri, ar fi o greseala majora. Poti fi chiar prada unor infractori, fara sa vrei...

| CosminBoss22 a răspuns:

Le-am accesat si am si vazut pe Youtube si iti recomand sa nu intri pe ele pentru ca ori vei vedea lucruri care te vor șoca pe viaţă ori vei fii urmarit pe internet si ti se va afla locatia