| George5663U a întrebat:

Ce sa fac daca laptopul meu Lenovo Legion da eroare cu
Default Boot Device missing or boot failed?
Am incercat metodele legate de Bios si am verificat hard disk sa nu fie deconectat dar tot nu functioneaza.
Solutii?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pai e instalat windows

| anonimg a răspuns:

Pot fi 1001 cauze.
Verificările fizice pe care le-ai făcut trebuie să includă scoaterea componentelor și conectarea lor la loc -în special al hdd-ului și ssd-ului. Dacă sunt văzute de bios asta înseamnă că ele sunt funcționale.
Apoi faci schimbări de bootare, chiar dacă nu vrei să-ți booteze de pe altceva. Salvezi de fiecare dată schimbările făcute în boot lăsând laptopul să se restarteze cu salvările greșite.
După ce ai epuizat toate salvările greșite, la urmă faci salvarea normală și ai toate șansele ca windows-ul să fie văzut pe partiție.

Există multe erori neștiute nici chiar de către programatorii (de fapt producătorii) de hardware și software. Pentru că nici ei nu le-au aflat în toate testele lor.

| anonim3248 a răspuns:

Ți s-a ars SSD dacă ai SSD și așa se strică SSD
- închizi laptopul normal
- când îl deschizi îți apare ce ți-a apărut ție.

| anonim3248 a răspuns:

Dacă ai hard disk tot la fel se strică și îți dă eroarea aia.