| katalinu26 a întrebat:

Ce sa ii cumpar tatalui pretenei mele pentru "prima intalnire"?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Lu tasu' ii dai whisky si un cartus de Kent si lu masa' ii cumperi un parfum

8 răspunsuri:
| ProjectJackpot a răspuns:

N-am inteles. Tu vrei sa te culci cu el, sau cu fiica-sa?

| PerfectAngel a răspuns:

Tatălui prietenei tale, nimic. Dui lu maică-sa un buchet de flori şi o ciocolată sau ceva, şi iubitei tale ceva pe placul ei.

I-ai şi lui un parfum,de exemplu, că nu îl cunoşti, şi nu şti ce îi place.

| s3my a răspuns:

Baaaaa se duce sa-i cunoasca parintii nu sa-i mituiasca sa uite ca le-a omorat fiica :-| de unde ideile astea pe voi cu parfum / ceas rolling on the floor) Katalinule, mamei trebuie sa-i duci ceva, eventual si fiicei. pe tata poti sa-l lasi la o parte, o sa fie happy sa vada ca fiica si sotia sunt tratate ok. daca insisti tu... ia o sticla de vin, dar nu te arunca la whiskyuri si alte prostii, deja vorbim de sume cam mari de bani si nu vor fi potrivite evenimentului. E o cina / intalnire, nu aniversare / sarbatoare.

| iulicika1414 a răspuns:

happy pai ce ii place? un ceas de mina! un parfum. poate chiar si o carte!winkingbafta

| katalinu26 explică:

Sunteti criminali unii rolling on the floor)))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput buchetul de flori este esential mamei fetei, dar si o cutie cu ciocolata (nu-i duce ceva mult prea ieftin, asta ca sa nu zica ca esti zgarcit din 'start') chiar daca nu stai prea bine cu banii, faci un mic sacrificiu daca tot ii vizitezi). Iar tatalui ofera-i doar o sticla (nu din plastic!) de bautura (coniac, vodka -ceva elegant si nu foooarte scump). Eu nu m-as lua dupa cei care spun sa-i duci parfum sau un ceas! Nu merge! Poti sa-i oferi asa ceva, dar nu de la o prima intalnire. Nicidecum! O sa-l faci sa interpreteze altfel, o sa strambe nasul sa se intrebe "ce ganduri are asta?" sau "ce naiba urmareste?". Nu, eu zic sa nu te incurci decat cu lucruri simple care dovedesc respect si buna credinta, nu altceva! E alegerea ta. Decizia ta. Eu mi-am spus doar punctul de vedere. Inca ceva: nu te prezenta ca eroul din ultimul film indian de la National TV "Dragoste interzisa" cu imbracaminte si incaltaminte nepotrivita. Conteaza enorm prima parere care si-o vor face despre tine!

| mitsufball a răspuns:

Dai o sticla cu ceva vin vodka whisky si mamei cum a zis "PerfectAngel" la barbati nu poti sa dai flori sau chestii de genu eu asa as proceda o sticla de bautura.

| leea99 a răspuns:

O sticla de vin impachetata frumos.