| Luci88 a întrebat:

Ce se intampla daca intru intr-un folder si dau la Security si dau clik pe un administrator si dau change permision? ce se intampla?
funda

5 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Eu cred ca tu vrei sa parolezi anumite directoare, posibil poze, ca sa nu aiba aces la ele oricine! nu te mai juca, daca nu te pricepi!~ sunt programe care fac acest lucru, paroleaza o partitie sau un director! bafta!

| Luci88 explică (pentru RS4):

Frate, eu nu vreau sa parolez nimica. am windows7 deci eu daca vreau sa salvezceva in pc zice ca nu ma lasa directorul, permision, si nu ma lasa sa salvez nimica! eu nu vreau sa parolez nimica

| RS4 a răspuns (pentru Luci88):

Inseamna ca ai avut un user administartor care a restrictionat accesul celorlalti useri ca sa nu poata modifica programe, etc! singura sansa e sa intri tu ca si administrator sau sa reinstalezi windows-ul!

| alecx4music a răspuns:

Depinde ce sistem de operare ai.
La windows 7 risti sa nu mai poti accesa nimic daca te joci pe acolo. Am patit-o si eu. Noroc ca are o lista de unde poti selecta ca sistemul sa aiba acces la acele foldere.
In Xp e foarte simplu. Trebuie sa ai 2 conturi. Administrator si inca unul. Setezi parola de administrator. Schimbi la permissions (administrator only) si iti bagi parola care o ai la administrator. Deci celalat cont nu poate accesa folderul.

| John90 a răspuns:

Se intampla ca nu o sa mai poata intra oricine pe folderu ala decat cu permisiunea ta