| ungureanuanghel a întrebat:

Salut Tpu.RO.

Stie cineva cum se sterge istoricul Winows defender? Am incercat sa il sterg si imi trebuie permisiune speciala la folder ca sa sterg ceva din Windows Defender. Am incercat sa-mi dau unele permisiuni de acces la folder. Daca dau click pe properties dupa security, dupa advanced ori Edit e blocat pe modul Owner System. Asa si cu Add sau change. Prima data am reusit acum cativa ani cand nu era Version 22H2. Acum Windows defender a devenit mai agresiv si mai dificil sa-mi dau permisiuni speciale. Nu cred ca merge nici daca sunt Administrator nici Administrator Local. Nici daca intru in safe mode in Windows 10, nici in Windows 11 Pro ca imi apare ceva permisiune pentru a sterge folderul deci e cam dificil. Stie cineva? Pe scurt doar cine stie ca eu m-am uitat la toate video-urile Youtube. Daca nu il sterge nici daca sunt Administrator Local sau Administrator dar in safe mode? Deci stie stie cum imi pot da permisiuni speciale? la Folderul Windows defender ca sa sterg ceva din el, adica historia.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Incearca cu acest soft -obtii usor drept de administrare foldere si fisiere :
https://winaero.com/......d-folders/
Atentie insa la ce anume stergi.

| ungureanuanghel explică (pentru Simpatic):

Da dar eu vreau sa il sterg. am folosit ceva asemanator si portabil nu a mers. versiunile mai vechii puteai sterge in Windows defender istoria acum nu mai merge sau de ce?

| ungureanuanghel explică (pentru Simpatic):

+ pot baga deschide doar folderul nu sa il si sterg. adica istoricul din Windows defender deci nu cred ca ar merge.