| TeDrq a întrebat:

am si eu o intrebare cand vreau sa fac ceva in unitatea E adica sa fac un folder sa il redenumesc sa salvez imi spune "You need permision administrator " sau asa ceva... cum fac?

intru in control panel sau unde? pls urgent

4 răspunsuri:
| AframyK a răspuns:

Eu cred ca nu ai account cu toate drepturile.Asa ceva se intampla cand tu ai un alt account pe calculator si prin acesta nu poti face multe(nu-i admidistrator).Fa-ti astfel un account cu toate drepturile(admidistrator).Si acesta nu-l poti face dacat cand esti intr-un account din Pc-ul tau cu toate drepturile(trebuie sa mai fie unul). Poate te ajuta asta.

| TeDrq explică (pentru AframyK):

Si cum sa rezlov asta? n-am inteles o iota din ce mi-ai spus tu big grin

| AframyK a răspuns (pentru TeDrq):

Atunci daca nu intelegi fa asa: Intra in "Control Panel". Acolo intra la "User Accounts", si vezi daca accountul tau este admidistrator sau nu.Vezi daca scrie jos"Computer admidistrator". Daca e "limited account" e cum am zis eu."Account" e un fel de "cont" in romaneste daca nu stii.

| D4ny4WIN a răspuns:

Ce nu iti merge ma? :@
ce intrebare pui! dc sa nu mearga? :@:@:@

_________________________
I added cool smileys to this message... if you don't see them go to: http://s.exps.me