| LoveToHate a întrebat:

De ce are Vaticanul secrete fata de populatie? Ma refer la acele documente pe care le ascunde.
Vaticanul sustine adevarul,credinta,etc,dar el e primul care ascunde adevarul,deci minte in legatura cu ceva legat de Dumnezeu, altfel nu-mi pot explica de ce le-ar ascunde.

16 răspunsuri:
| kamykaze88 a răspuns:

Religia forma de manipulare in masa. Daca am stii secretele vaticanului nu am mai fi niste oi. stii trebuie sa "conduca" prin minciuna ca sa controleze atatia oameni.

| 4b a răspuns:

Pentru ca oricine are secrete...jos cu Papa...

| RAY a răspuns (pentru 4b):

E doar un biet mosneag fi mai blanda cu el

| 4b a răspuns (pentru RAY):

''un biet mosneag'' care o sa-mi faca viata un calvarhappy

| RAY a răspuns (pentru 4b):

De ce?

| LoveToHate explică:

Cum sa nu aiba de a face cu Dumnezeu? Acolo este inima crestinismului.
Parca spuneai ca esti credincios, sau te-ai razgantit?

| RAY a răspuns:

De ce are Vaticanul secrete fata de populatie?

ca foloseau perzevative din antichitate si sa nu se descopere

Ma refer la acele documente pe care le ascunde.
da in dosare sunt multe perzevative si multe jucari sexuale

Vaticanul sustine adevarul,credinta, etc, dar el e primul care ascunde adevarul, deci minte in legatura cu ceva legat de Dumnezeu, altfel nu-mi pot explica de ce le-ar ascunde.
complet fals, vaticanul e un stat care prefera fraieri sa se imbogateasca in timp ce multi crapa de foame ei au armata isus a avut asa ceva? si mult aur nu ai avut ca are cocasa de la atatea aur papa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca este o putere (foarte mare). Puterile controleaza masele prin manipulare si ca sa-ti raspund la obiect: Pentru ca nu este nevoie de ei pentru a ajunge la Dumnezeu (sau invers, pentru ca Dumnezeu sa ajunga la noi). Pentru ca ceea ce fac ei este de fapt sa ne indeparteze de Dumnezeu si de noi insine...pentru ca nu exista un iad de care sa le fie frica asa cum ne spun ei noua happy

Răspuns utilizator avertizat
| AhileSemiZeu a răspuns:

Pentru ca multi oameni daca ara fala adevarul ar lua-o razna. Uita-te cel putin cum se comporta cand vind niste moaste de uita ceea ce inseamna "bine" si ar face orice ca sa le atinga.

| oprisanioan a răspuns:

Vaticanul ascunde adevarul! Sambata este ziua de odihna a Domnului! Dumnezeu a creat lumea in 6 zile iar ziua a saptea s-a odihnit.Cititi biblia si veti vedea ca nicaieri nu scrie despre cum ca Duminica e ziua de odihna! Papalitatea a schimbat ca zi de odihna sa fie Duminica, ei ascund documente originale, ca Vechiul Testament.Papalitatea a avut o lovitura de moarte dar a fost vindecata!