| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac, ca persoanelor care navigheaza pe web sa le placa blogul meu? Uitati aici adresa: http://tot-ce-e-nou.blog-gratuit.ro/Primul-blog-b1.htm ...va rog sa ma ajutati! Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa scrii pe mai multe subiecte. Nu trebuie sa fii experta in domeniu, iti dai cu parerea si inviti oamenii sa isi spuna si ei opinia. Dupa articolul pe care l-ai scris (apreciez tonul obiectiv), targetul tau incadreaza copii si adolescenti (sa zic 10-16 ani). Poti merge pe targetul asta, sa pastrezi o nuanta adolescentina sau poti face sectiuni si pentru alt tip de cititori. Ar fi bine sa mai lucrezi la interfata, nuanta srisului fix peste reclama aia e criminala. Ai grija cand copiezi imagini de pe net, unele au drepturi de autor si e ilegal sa le reproduci fara acordul scris al autorului. Bafta!

| ionut1980 a răspuns:

Trebuie mai intai sa ai un target catre care vrei sa se indrepte blogul. Apoi trebuie sa-l promovezi ( aici e cam greu ). Si in functie de comentarii si numar de vizitatori te vei schimba din mers, adaptandu-te cititorilor tai si aducandu-le in prim plan ceea ce-si doresc de la respectivul blog.

| ionut1980 a răspuns:

Sa speram ca este o critica constructiva, totusi...

| videoblog a răspuns:

Promoveaza-l. incearca http://www.bagamare.ro/ sau directoare web ca http://www.pelarg.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fie interesant, bine scris, atractiv si cum spune Ionut 1980, bine promovat. Nu sunt de acord insa cu remarca sa te adaptezi cititorilor. Blogul tau e un spatiu de exprimare personal. Sa fie liber, original, sa-ti semene. Cititorii vor veni, ai rabdare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asculta mytza pe site-ul asta intri ca sa ajuti oamenii si sa primesti ajutor, nu ca sa critici! Asta este legata de personalitatea fiecaruia! Eu nu m-am legat de poza de la avatarul tau! Te rog, daca nu ai un raspuns, vezi-ti de drum!

| MyTzA_1328 a răspuns:

Cum vrei sa le placa daca faci un blog despre ciudateniile astea?

by MyTzA