| geosweet a întrebat:

Ce trebuie sa recapitulam la romana pentru testele predictive? ps: sunt a 7 a

Răspuns Câştigător
| PeAripiDeVant a răspuns:

Hey! Opera lirica(pastelul si caracteristici generale),opera epica,la fel doar caracteristici generale,mijloacele interne de imbogatire a vocabularului,partile de vorbire si cazurile(logic si functiile sintactice), rolul semnelor de punctuatie, figurile de stil si imaginile artistice.Cam astea sunt subiectele tratate in modelul aparut pe edu si profesorii ar trebui sa respecte cerintele de acolo, cu mici modificari, desigur.big grinBafta la test! Numai bine.Bye bye!

3 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Materia din clasa a 5-a si a 6-awinking

| LauraFlorentina12 a răspuns:

Genurile literare,substantivul-propozitiile care cer cazul Acuzativ,Genitiv,Dativ,prepoziitiile in cazul Acuzativ,Genitiv,Dativ,pronimele,verbul,adjectivul,adverbul,conjunctiile, interjectiile, si cam atat.

| xCat a răspuns:

Nimic oh go on