| madrid a întrebat:

Chiar daca in tarile din Vest indemnizatia de somaj este mult mai mare ca in Romania oamenii din aceste tari traiesc mult mai bine ca in Romania?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de raportul venituri inregistrate-preturi. Si daca iti primesti indemnizatia, tot e mai bine decat in Romania unde te duci la munca (pierzi timp, faci cheltuieli suplimentare), pe un salariu pe care nu-l vezi decat dupa vreo 2-3 luni pe bucatele, ca asa au chef muschii patronului.