| introduaicinumele a întrebat:

Cine a creat lumea? Dumnezeu sau vreo explozie ceva? Cred in Dumnezeu, dar peste tot aproape zice ca Pamantul s-a format din ciocnirea a 2 palnete, sau explozia la o planta mai mare, sau prin acumularea de praf in milioane de ani si universul s-a format din BIG BANG. Ce sa mai cred?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dumnezeu e creatorul, oamenii de stiinta cum nu cred in existenta lui si sunt atei si-au facut o idee cum s-a creat planetele din univers si fiinta umana.

| Laura a răspuns:

Dacă ar durea prostia... s-ar țipa în România.

| Λndrei a răspuns:

Ce oameni sunteti ma...nu va suparati pe mine dar sunteti prea naivi.Si daca Dumnezeu a conceput Big Bang-ul? Si daca Dumnezeu a vrut ca planeta asta sa se formeze din mai multe particule de praf? Credeti in Dumnezeu ca intr-o persoana si asta e grav. Dumnezeu este tot ce ne inconjoara! Univers,galaxi, stele, planete pana la atom! Tot este Dumnezeu si tot ce se creaza si se distruge este Dumnezeu! Big Bang-ul a fost Dumnezeu! Pe scurt Dumnezeu este tot ce ne inconjoara! Nu-L mai tratati ca pe o persoana care sta pe un tron sus undeva si da ordine pentru ca nu e asa! Treziti-va la realitate oameni buni!

| Bibuşca a răspuns:

Dupa mine Dumnezeu a creat totul. Da ca nu ar fi creat el de ce s-ar fi mai spus legenda (sa spunem asa)?! Si totusi faza cu planetele cred ca e doar o inventie.

| NuDauFunda a răspuns:

Incredibil, ce adunatura de indoctrinati sad Si ne mai miram de ce e tara in halul in care e.
E alegerea fiecaruia, ai de ales intre a fi rational sau credul. Intre a gandi liber si a fi umil.

| negru30 a răspuns:

Crezi in Dumnezeu - nu mai crede in bing - bang

| Melyssuka a răspuns:

Nu...Dumnezeu a creat lumea asta! doar el! El a existat dinaintea lu toata lumea si tot el nici nu s-a nascut el exista:]! Dumnezeu a creat lumea si pe adam si evawinkingsi a creat un inger luceafar si a aparut satana din el.Nu mai gandi asa pentru ca oamenii nu sunt mai destepti ca Dumnezeu! El e singuru care poate creea asa ceva lucru mare:]!

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

Buna!
deci si u ce ai crede daca te'as intreba.kine crezi u ca este in spatele planetelor? dupa planete.sty? cerul ala albastru? sau k culoare ar aveatonguetonguece miai raspunde?

| georgexxl a răspuns:

In mod sigur ca dumnezeu a creat tot universu nu numai pamintu si ce exista pe el nici una din teorile cu particule si big bang nu s-a dovedit si chiar ameni de stinta recunosc asta dar nu in mod public ca altfel ar ramine fara piine pe masa ce nu ii clar

| FireLollipop사람에게 a răspuns:

Iti dau un sfat:nu mai crede in toate maimutele care nu stiu cum sa se mai bage in seama. Ei saraciiiii, cred ca omul a evoluat din maimuta,dar singurele maimute sunt ei. Normal ca Dumnezeu a creat lumea. De unde Doamne iarta-ma stiu ei ce s-a intamplat acum hat hat timp?! Dumnezeu a transmis fiecare informatie, fiecare obicei, prin Sfinti, din generatie in generatie. Si pana la urma planetele alea de unde au aparut? (de la Dumnezeu). Bun, si cum doua planete sa formeze viata?! hai las-o! Crede in Dumnezeu, nu in maimute...

| eusicumine98 a răspuns:

Bineinteles ca Dumnezeu a facut lumea. Si in plus chiar daca s-a format prin "ciocnirea" a 2 planete, planetele alea existau deja, deci erau create de Dumnezeu, deci tot de Dumnezeu a fost creat si Pamantul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai multi atei au venit cu filme de genul.codul lui da vinci si religious, sau apoca.nu stiu ce lipsuri. aseara am vazut un trudit care umbland dupa adn-ul urmasilor lui Iisus si ai mariei magdalena care presupuneau ei ca ar fi fost casatoriti dupa legea iudaica de atunci.s-a dovedit ca toata afacerea a fost doar un mare fas al ateilor o fantezista impletire de fantezie si sf, privitor la oarecari urmasi ai unei legaturi inexistente si cateva biserici construite si sfinte persoane fictive ce primeau adoratia unor creduli usor influentabili.iar sfantul graal cautat de atatia si banuit a fi cand un pocal de la cina cea de taina, cand pantecele si sangele mantuitorului ce curgea in sarcina acesteiamnuma minciuni sa bage lumea si credinciosii in indoiala si rataciri.de aia nu stii ce sa mai crezi.citeste cuvantul Domnului, ca este cel mai nimerit sa te indrume si roaga-te pentru deplina intelegere.asta nu inseamna ca nu ai voie sa te documentezi si in dirtectia bingo-bangului.

| ramona1911 a răspuns:

Planeta, nu planta si din cate stiu, Dumnezeu a creat omul.

| TNSFDN a răspuns:

Mergi cu Dumnezeu happy Cei cu teoria Big Bang-ului se contrazic pe ei înșiși cu atâtea teorii. Teorii care mie cel puțin mi se par penibile.