| oceanoflove a întrebat:

Cine a mai trimis un pachet prin firma de curierat fan courier? Am completat ieri formularul de pe site-ul lor ceea ce mi s-a parut ciudat ca nu mi-a cerut datele privind destinatia. Nu mi s-a scris nici suma de plata. Azi astept sa vina curierul. Sunt sanse sa nu vina azi? Am completat pe formular sa vina azi pana in ora 3.

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Pe ei nu-i interesează adresa exactă a destinatarului. Datele cerute pe site sunt pentru a calcula distanța și costul de expediție.
Expeditorul și destinatarul îi scrii tu, pe colet.
Și da, de obicei îl colectează a doua zi după comandă.

| oceanoflove explică (pentru adryang78):

Nu mi-a cerut nimic legat de destinat doar adresa expeditorului. Plata o fac cand vine curierul? Scuze daca intrebarile par cam evidente si stupide dar e prima data cand trimit un pachet printr-o firma.

| adryang78 a răspuns (pentru oceanoflove):

Nu e nimic stupid, omul cât trăiește învață.
Da, vei plăti la curier, atunci când va ridica pachetul.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vine sigur. Datele le va completa el când întocmește AWB-ul.
Ai fi putut să le treci și singur, dacă apelai la funcția „SelfAWB" de la ei.
http://www.fancourier.ro/self-awb/

| oceanoflove explică (pentru mihai69):

E vreo problema daca nu am folosit aceasta functie?

| mihai69 a răspuns (pentru oceanoflove):

Absolut nicio problemă; doar că va dura ceva mai mult să preia pachetul (el trebuind să introducă datele în sistem și să tipărească AWB-ul pe care îl atașează la pachet).