| Bianca26bb a întrebat:

Cine e la profilul Filologie, (cel mai bine bilingv engleza)? Cum este acolo?big grin
P. S.-Raspundeti doar daca sunteti acolo, pls

6 răspunsuri:
| Babushka a răspuns:

Eu sunt la acest profil. Daca iti place literatura, gramatica tot ce tine de om de gandirea sa e ok... faci cam 4 ore de romana pe saptamana vreo 4 -5 engleza, 2 ore a doua limba (franceza, germana, italiana), 2 ore de logika/psihologie etc depinde in ce clasa esti, iar din cls a 11 scapi de mate, fizica, chimie si cred ca si bio si din a 11 faci o corcitura din toate astea nu stiu cum ii zice la materia aia...in rest e ok:*

| Marii a răspuns:

Eu sunt la filologie intensiv italiana, se face multa romana, la bgv faci si multa engleza, faci istoria Angliei, latina, inca o limba straina (franceza sau germana, depinde si de liceu), faci si logica, 2 ore pe saptamana, in rest sunt materii pe care le sti si tu.
Eu una sunt foarte multumita ca am ajuns la filologie, imi place sa citesc tot ce ne da. Bafta!:*

| LoryM22 a răspuns:

Eu am fost la acest profil, este multa teorie, romana, engleza, se face filosofie eu am avut de 2 ori pe saptamana, am avut chiar si 1 ora de mate, se axeaza pe multa romana si lb.straine (cel putin 2), latina, citesti destul d emulte carti ca sa faci comeentarii...succes

| MissD a răspuns:

Eu sunt la filo bilingv eng...si ceea ce'ti pot spune este ca se face fooarte multa engleza. 6 ore/saptamana. si la ce profa am eu. te disperalaughing romana faci la fel ca ceilalti doar ca prespun ca da mai mult e citit la profilul asta... nu e un profil greu daca iti plac lb staine. cate despre obiectele de real in a 9a si a 10a ai : 2 ore d mate.saptamana, 2 de fizica, 1 chimie si 1 biologie. din a 11a ai o sg ora de stiinte:d

| petrovici2002 a răspuns:

Faci ore de latina, care cred ca nu te intereseaza, de saemenea pe linga engleza faci multe materii neinteresante. Daca ai inclintie catre mate mai bine mergi la info.sau la altceva care are intensiv engleza.

| cristinuca05 a răspuns:

Da eu sunt la filo intensiv engleza... mie mi se pare ca nu este foarte greu. pot sa iti spus ca se fac 4 ore de engleza 2 ore de latina si 4 de romana. 2 ore de mate... pot sa-ti spus chiar ca e f ok pentru mine.:*