| DaNa_7993 a întrebat:

Cine imi poate da un sfat, pentru a scoate petele de rasina de brad de pe haine ce trebuie sa fac?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Daca pui deasupra petei o sugativa si dai cu fierul ce calcat incins peste ea, atunci rasina se inmoaie si va fi absorbita de sugativa. Acum depinde si cat de mare e pata si cat de veche.
Fa operatiunea asta de mai multe ori.
Dupa aia spala haina.
S-ar putea sa iasa, chiar daca nu in totalitate.
Bafta!

2 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

E destul de greu, chiar foarte greu, incearca sa lasi la inmuiat haina, punand pe pata acea magica solutie Vanish, lasa 5-10 min, dupa care pui la spalat haina, punand iarasi Vanish in masina de spalat; cu clor sigur iese da' strici(mai mult ca sigur) haina. Solutia aia chiar e buna. am ramas si eu surprins ce bine scoate petele de orice fel.

| PaulCCraciun a răspuns:

Daca nu merge nici asa, ar mai fi o solutie care da rezultate 100%...foarfeca laughing.