| enigmatica a întrebat:

Computerul meu cand se deschide are niste dungi negre pe ecran. Dupa deschidere trebuie sa astept ceva (5-10 min) ca sa treaca acele dungi. Ce as putea sa fac ca acele dungi sa nu mai apara?

2 răspunsuri:
| ILied a răspuns:

Inseamna ca ai display-ul stricat. Nu te panica, daca dispar dupa vreo 10 min inseamnca ca e bine. Incearca sa apesi pe ele si vezi daca dispar. Daca ai calculator, schimbi monitorul. In cazul laptopului e mai greu de gasit. Cauti rezolutia ecranului si il duci la un service sa ti-l puna.

| Valerika13 a răspuns:

Cheama un mester... el cu siguranta te va ajuta