| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Credeti ca materia si energia neagra ne avantajeaza sau ne dezavantajeaza cu ceva? adica cu putem face cu ele? inca nu stim despre ce e vorba?

1 răspuns:
| Anonim9114562123 a răspuns:

Citez: "În astronomie și cosmologie, materia întunecată este în prezent un tip necunoscut de materie despre care se consideră că ar conține o mare parte din masa totală a universului." Nu s-a prea cercetat, pentru ca nu exista inca o definite clara. Sper ca te-am putu ajuta, succes!