| eu_5690 a întrebat:

Crezi in Dumnezeu?
spun asta deoarece eu cred si ma intreb pentru cei care nu cred ce rost mai are viata
adica din ce cred ei ca sunt creati daca nu de Dumenzeu.
( nu vreau sa fiu criticata deoarece aceasta nu este doar parerea mea, multi oameeni dovedesc a crede in Dumnezeu)

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asa. Si? Noi, ceilalti, ar trebui sa fim impuscati, sau, in marea voastra marinimie, voi, credinciosii, ne dati voie sa ne sinucidem?
Pentru ca, din formularea ta abracadabranta, inteleg ca nu avem niciun rost pe lume.
Am voie sa-mi aleg singura modul de sinucidere? Am? Am?
Ar trebui sa fii fericita ca suntem atatia care am ales sa nu credem orbeste in tot felul de gogorite; iti dai seama ce aglomeratie ar fi in Rai daca am fi toti credinciosi si-am da navala?
P.S. De ce dracu-ai postat la categoria asta?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce pacat ca Dumnezeu ala te-a fabricat, dar nu te-a terminat. Poate, daca-ti dadea si-un pic de trafic in cap, ai fi putut macar sa inveti naibii romaneste, ca, ia uite in ce hal scrii!

| xt9000 a răspuns:

Eu cred in el.motivu sunt eu. bunicu meu s-a rugat la Dumnezeu sa ma nasc odata cu el adica pe 25 ianuarie, si chiar atuncia m-am nascut

| eu_5690 explică:

Hei.
ce e cu agresivitatea am zis ca nu am nimic cu nimeni
si in rai nu ar putea sa fie,,aglomeratie,, omule!
puterea lui Dumnezeu e nemarginita!
ai dreptul la ce vrei!
si nu nu cred ca e bine sa iei ceva care ti-a dat Dumnezeu ca atata dragoste doar findca esti inconstient de adevar!
dar vad ca tu sti, esti constient ca Dumnezeu exista si chiar si asa nu vrei sa accepti adevarul.
ma rog.
treaba vostra(pentru,, ardnaxur1961,,)
pa

| eu_5690 explică:

Bine ca esti tu mai bun/a
iti asigur ca Dumnezeu ma,, fabricat,, foarte bine
in schimb la tine in cap lipsesc multe cum ar fi putin creier si intelegere!
asa ca nu esti tu nimeni ca sa ma poti critica pe mine
uitete la tine si vorbeste!
dar oricum las-o balta ca nu am chef sa ma cert cu nimeni
(ardnaxur1961)

| catalin94 a răspuns:

Nu pot sa zic ca nu sunt credincios.dar daca ar fi sa iau ca pe o explicatie rationala...religia cu stiinta nu se inteleg niciodata, daca vrei sa iti spun despre ce e vorba mai amanuntit imi poti trimite un PMwinking

| mumbling a răspuns:

Degeaba credeti voi ca exista Dumnezeu ca asta nu va ajuta cu nimic daca continuati sa duceti viata plina de pacate si indiferenti fata de El. Trebuie sa cititi Biblia cu adevarat ca sa il cunoasteti pe Dumnezeu si El sa va schimbe inima, si numai asa veti putea sa mergeti in rai.

| VreauMacaroane a răspuns:

Intrebarea asta am mai vazut-o de mii de ori pe TPU si am descoperit ca sunt multi atei pe aici. Eu cred in Dumnezeu. Nu pentru ca trebuie sa o fac ca mi-e frica sa nu ajung in iad sau ceva de genul asta, dar pur si simplu simt ca El exista. Puteti sa ziceti ce vreti, eu tot nu-mi schimb parerea pentru nimic!