| Alina_5575 a întrebat:

Cum adica viata copiilor si a oamenilor urmeaza modelul cristic (al vietii lui Iisus Cristos)?

Răspuns Câştigător
| jelly a răspuns:

Pentru ca el a ascultat cuvantul lui Dumnezeu si s-a eliberat( a scapat de ciclul reincarnarii in plan fizic). Este un model de urmat, ca noi sa ne putem elibera de toate pacatele. Dar in momentul de fata omenirea nu urmeaza calea lui!

2 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Aparent, ne rastignim unul pe altul in viata de zi cu zi, nu numai pe Iisus!

| Lasatunumele a răspuns:

Nici tu nu stii sa-ti faci tema la romana?laughing