| nicusor123 a întrebat:

Cum aflu media mea la scoala la o materie?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună! Este foarte simplu! Aduni toate notele pe care le-ai obţinut la obiectul respectiv şi apoi le împarţi la câte sunt. Dacă la acel obiect ai dat şi teză, atunci aduni toate notele, le împarţi la câte sunt, le înmulţeşti cu 3, aduni şi nota pe care ai luat-o la teză, iar în final, toată acestă sumă o împarţi la 4. Succes!

14 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Aduni notele si imaparti la numarul lor.
de ex : ai 3 de 10! faci 3 x 10 : 3 =10!
daca ai si teza atunci urmezi formula asta!
3 x media notelor la oral (aia de sus ) +teza /4!
deci de ex daca ai 3 X 8 +6 /4. atunci ai media 7.5 (doar un ex )

| Nymphetamine a răspuns:

Pai daca iti stii notele le aduni si le imparti la cate sunt apoi le inmultesti cu 3 + nota din teza si le imparti la 4. happy

Daca nu stii ce note ai, probabil sunt trecute in catalogul online.
Cauta noteincatalog. ro si logheaza'te cu CNP-ul si parola 1234, apoi schimba parola.

kiss

| JT a răspuns:

Pentru orice materie(exceptie mate si romana): media aritmetica a notelor tale(suma notelor tale, iar suma o imparti la cate note ai la materia respectiva). Pentru mate si romana: media aritmetica a notelor(ti-am explicat-o), rezultatul il inmultesti cu 3, aduni nota din teza la rezultatul obtinut prin inmultirea cu 3, iar apoi imparti la 4, iar rezultatul impartirii la 4 va fi media la mate, respectiv romana! Succes!

| MaryusCobra a răspuns:

Aduni toate notele la acea materie si le imparti la cate ai! Exemplu: 10+8+9+10= 37 si 37 : 4= 9, 1(1) cam atat da! big grin Astept VOT si FUNDA!

| Liniuta a răspuns:

Aduni toate notele pe care le ai la acea materie si le imparti la numarul de note.[Media aritmetica]

Ex : (10 + 7 + 4+ 8) [notele ] : 4 [numarul lor]

| Ziiziii a răspuns:

Iti aduni notele, apoi imparti la cate note ai...De ex:sa spunem ca ai un 8+9+10+7 la mate le aduni si imparti la 4 asa: 8+9+10+7=17+17=34:4=8.50 mi-ar iesi mie.laughing tie nu stiu

| Ziiziii a răspuns:

Funda?

| Ziiziii a răspuns:

Spune-mi notele tale la o materie si iti fac eu media(daca vrei)big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rogi un profesor sa-ti spuna notele la acea materie apoi le aduni pe toate si iti va da un rezultat. Acel rezultat il imparti la cate note ai. Daca ai mediile deja incheiate, intreaba un profesor. Ai dreptul sa stii.

| AndreeaDeea98 a răspuns:

Pai depinde! daca vrei sa afli la matematica sau la romana si dai teza o afli astfel: tote notele tele le aduni si le imparti la numarul lor apoi inmultesti cu 3 aduni teza si imarti la 4.
la celelalte materi la care nu se da teza se afla: aduni toate notele tele si le imarti la numarul lor. ex: 10+10+7=27:3=9. Sper ca ti-am fost de ajutor

| AndreeaDeea98 a răspuns:

De ce v-ati luat dupa mine? ca si eu am raspuns la fel si am raspuns inaintea voastra

| Ingeras_3373 a răspuns:

Intrebi profesoara sau diriga.

| YooZar a răspuns:

Este simplu: Faci media artmetica: aduna toate notele iar suma imparte-o la cate note sunt (ex.: a+b+c/3)

| Elouise a răspuns:

Aduni nota de la primul cu al doilea semestru si imparti la 2))