| kathy7649 a întrebat:

Cum credeti era posibila evitarea Primului Razboi Mondial?

6 răspunsuri:
| cristinica96 a răspuns:

Hei, spune-mi si mie despre Basarabia in primul razboi mondial

| MrAngelus a răspuns (pentru cristinica96):

Aici se dau raspunsuri, nu intrebari si cereri! Pune-o ca intrebare, e casuta aia verde in partea stanga a paginiii in care scrie "? PUNE INTREBAREA TA AICI!"

| Ralucyk a răspuns:

Pai primul razboi mondial, stiu ca a inceput din cauza asasinarii mostenitorului Austro-Ungariei, Franz Ferdinand, de catre un nationalist sarb... deci daca nu se intampla asta cred ca nu mai era primul razboi mondial. da atunci nu mai era bine pentru ca nu ar mai fi fost Romania de astazi, pentru ca Romania a intrat in razboi pentru eliberarea Transilvanieiwinking. aceasta e parerea mea big grin

| esco a răspuns:

Nu era posibil.deja spiritele erau foarte incinse si pretextul stii care a fost... daca nu era asta, se gasea alt pretext.si tot incepea

| Gabryel98 a răspuns:

Da,mai mult ca sigur!
Din cate stiu, totul a pornit de la o greseala a unui pusti ce se antrena la tintalaughing

| Madalin4xxxxxMadalin4 a răspuns:

Era posibil