| AlexMrs a întrebat:

Cum curat un home cinema Sony, nu mai citea cd-uri decat originale, acum nu mai citeste cam nimic. cum il curat?

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Il desfaci si-l cureti. Ii cureti lentila cu un betisor de urechi cu vata. Oricum sansele sunt minime sa mearga. Laserul e consumabil, are un anumit numar de ore de functionare. Dupa care incepe si citeste din ce in ce mai prost pana nu mai citeste deloc. Asta e. Sa nu apesi prea tare pe lentila ca ii strici planeitatea si o decalibrezi. Lentila sta suspendata pe doua sarme de otel foarte intinse, paralele, subtiri ca firul de par. Asa ca atentie.