| Mihai651 a întrebat:

Cum de noi am descoperit teoria evolutiei,adica sa ne dam seama cum am ajuns aici,dar nu am fost in stare sa gasim solutia pentru cancer,sau alte boliu incurabile, cum e posibil?

5 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Sa presupunem ca tu ai reteta pentru cel mai bun cozonac.O vei face publica sa o aiba si altii? Nu cred...asa este si cu tratamentul pentru cancer sau alte boli, poate le-au aflat dar nu vor sa le vinda.Iti dai seama ce ar fi pe globul pamantesc? Vor sa ne reducă numarul de populație nu sa-l inmulteasca...secrete si alte secrete bine gândite.

| Mihai651 explică (pentru FoxyM):

Dar teoria evolutiei e adevarata, nu? macar 90%?

| FoxyM a răspuns (pentru Mihai651):

Nu pot spune ca este adevarata sau falsa! Daca oamenii de stiinta au afirmat că există si ca au descoperit-o, atunci poti spune da.Eu nu cred in faza cu evolutia, mai ales in ce spun alti oameni ca mine dar putini mai "cultivati".Ce evolutie? Ca noi gândim mai mult sau ce? Doar pentru ca am tot descoperit multe lucruri prezente si acum si nu in anul 5 nu inseamna evolutie ci adaptare la mediul înconjurător si la puterea de gândi.Si Darwin e un cioban, auzi eu din maimutalaughing daca ar fi fost asa, de ce mai exista maimuțe si de ce nu evolueaza si ele in oameni."Pai pentru ca era o data un loc unde doar acolo au evoluat etc"bla bla, pe cine pacaleste ciobanul ala?

| Feitan a răspuns:

Teoria evolutiei a fost acceptata ca fiind adevarata si coerenta de majoritatea oamenilor (Nu inseamna ca e adevarata, tu poti sa crezi ce vrei) de aceea nu intra in aceeasi categorie cu leacurile pentru diferite boli, aici dupa ce se face teoria trebuie testata si confirmata (este ceva exact). Cel putin asta e parerea mea.

| marriancosmin a răspuns:

Poate nu vor avea niciodata leac aceste boli, sau poate nu l-am gasit INCA