| 334499 a întrebat:

Cum fac sa-mi boteze din nou automat in windows xp, acum dupa ce am instalat si windows 7? (n-am facut upgradetongue, ci instalare separata)
Mentionez ca nu mai vreau nici sa pastrez windows 7, deci daca se poate si sa fie sters cumva happy si...normal ca o sa dau funda pentru raspunsul corect big grin

5 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Parerea mea este sa instalezi din nou windowsul xp si sa faci niste partitii noi.

| anka a răspuns:

Formateaza tot si reinstaleaza windows xp.

| 334499 explică:

Ms pentru raspunsurile inutile

| 334499 explică:

@ramona pentru ca mi-am gasit singur raspunsul si e mai bun decat cele date de respectivii

se da proprietati de pe ultimul windows instalat, apoi de la advanced se da startup and recovery iar din noua fereastra la default operating system se da earlier windows version (in cazul meu xp)
Oricum ca sa spun mai multe : Am reinstalat windows-ul xp si nu mi-a aparut nici fereastra aia cu chose your windows edition (nici pentru o fractiune de secunda cum era inainte )
Nu puteam sa formatez tot hardul pentru ca windows-ul xp il aveam pe o partitie respectiv C, iar windows-ul 7 pe D si nu vroiam sa pierd toata muzica si jocurilewinking

| Ramona_5995 a răspuns:

De ce sunt inutile răspunsurile astea, trilulilu-le?
Aşa trebuie să faci, ori reformatezi tot şi pui windowsul care îl vrei acum, ori bagi direct CD ul cu windowsul, faci partiţiile frumuşel şi te apuci de instalat windowsul, iar după, tot ce ţi mai trebuie ţie.
Pa.pa!