| TheBestfqstgsq a întrebat:

Salutare. nu mi se mai deschide internet explorer.i-am facut update de la cel normal la "internet explorer 10" si am tot cautat sa il dezinstalez pentru a reveni la cel normal (6 sau 7)si nu am gasit nimic prin control panel asa ca am inceput sa sterg din fisierele lui. am sters aproape tot si el zice ca e deja instalat cand intru in executabilul de instalare. ce sa fac? am windows 7

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program, inclusiv IE, există mai multe posibilităţi:
1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Programs and Features/programul respectiv şi dai Uninstall.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| stlucian a răspuns:

IE 8 cel ma bine acceptat de Win 7.
Mai cauta si aici:

http://windowsfaralimite.ro/wp-content/uploads/2010/09/02uninstall1.png

| timeOUT a răspuns:

Incearca sa ii dau uninstal, apoi restart la pc, instaleaza exlorer 8 (dupa parerea mea cel mai reusit), apoi iar restart,, asa as trebui sa iti mearga, P.s. restartul este strict necesar.

| TheBestfqstgsq explică:

Am uitat
DAU FUNDA
P.S nu vreau alt browser

| K0sti a răspuns (pentru TheBestfqstgsq):

Adica vrei sa folosesti cel mai prost browser? Esti masochist? Singurul care merita e IE 11! Succes!