| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac si eu? Iubita mea e din Africa,suntem amandoi in Spania,muncim.Ea si-a pierdut pasaportul si vreau sa plecam in Romania. Ce trebuie sa fac? Unde trebuie sa sun, cu cine trebuie sa vorbesc ca sa faca rost de alt pasaport?

5 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

La ambasada

| FreddieM a răspuns:

De obicei se face o cerere de nou pașaport la ambasada tarii de apartenenta. Plătește o anumita taxa si așteaptă.
Cheers

| Vântulalb a răspuns:

La ambasada tarii sale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubita ta la ambasada. La consul, ei se ocupa de formalități și din astea.

| Ratatinviata a răspuns:

Man, habar n-am da trebuie sa te felicit, pentru că mai există români care au iubite străine, pentru că majoritatea româncelor din străinătate au străini... Felicitari tot respectul!