| Anomim2025 a întrebat:

Cum pot afla dacă o cameră de supraveghere al unei firme cuprinde și parcarea de la mine din cartier?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Banuiesc ca-i complicat--- sper sa ai norocul sa gaseasca ceea ce te intereseaza!

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, intreaga retea de supraveghere cu mijloace video a spatiilor publice este proprietatea primariei iar serviciul public "Politia locala" asigura serviciile de dispecerat central de monitorizare. Asadar, informeaza-te la primaria localitatii de domiciliu.

| Anomim2025 explică (pentru alessia5158):

Nu este proprietatea firmei? Pe ea sunt camerele.

| alessia5158 a răspuns (pentru Anomim2025):

Daca parcarea este proprietate privata a vreunei firme, atunci du-te la firma cu care ai semnat contractul de inchiriere al locului de parcare--- acesteia ii apartin si camerele video care supravegheaza parcarea. Daca parcarea este in proprietatea primariei si camerele de supraveghere sunt ale acesteia!

| Anomim2025 explică (pentru alessia5158):

Parcarea este a primăriei.
Camera firmei filmează și la ei, dar și în stradă.

| alessia5158 a răspuns (pentru Anomim2025):

In acest caz faci precum ti-a raspuns userul " Măcii98 " --- te duci la acea firma si intrebi!

| Anomim2025 explică (pentru alessia5158):

Am întrebat.
Este mai complicat de făcut. Trebuie să îmi dea un răspuns în câteva zile că filmările sunt pe server la firmă de securitate.

| alessia5158 a răspuns (pentru Anomim2025):

Banuiesc ca-i complicat--- sper sa ai norocul sa gaseasca ceea ce te intereseaza!

| Iftode_Costina_1990 a răspuns:

Intrebi niste oameni care stiu

| Măcii98 a răspuns:

Cred ca ai putea merge la acea firma si sa întrebi. Am avut o situație asemănătoare si doar mers sa întreb.