| Hamsiu a întrebat:

Cum pot da afara din clasa o colega? (legal)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu poti. Eventual poti reclama fapte ilegale sau abateri disciplinare dirigintelui sau conducerii scolii si doar conducerea o poate muta in alta clasa, ca sanctiune disciplinara, daca faptele sunt destul de grave.

| Hamsiu explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru răspuns

| Simpatic a răspuns:

Pe ce motive maestre? daca a facut ceva foarte rau, a incalcat regulementul scolii va fi exmatriculata, dar trebuie dovedit ce s-a incalcat, cat de grava este fapta etc
Ca daca nu ne place noua de un coleg sau miroase urat nu avem dreptul sa-l dam afara.

| Andra9pk a răspuns:

Sa se stranga semnaturi de la parinti si de la elevi si o cerere catre director.