| Cortex a întrebat:

Cum pot face ca fullscreen-ul de pe Youtube sa fie pe tot ecranul? Fara sa fie spatii negre in jos si in sus, sa fie videoclipul pe tot ecranul literalmente?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Simplu. Oprești video la imaginea dorită, apeși pe PrintScreen, copiezi imaginea în Paint, pe urmă o decupezi cu Snipping Tool (vei tăia marginile nedorite, eventual o poți face la rezoluția dorită (de ex. Be Funcky ar fi o opțiune, dar sunt și alte programe cu care poți mări dimensiunea unei imagini), iar la final vei da Save și asta e tot.

| Cortex explică (pentru floresdemayo):

Oare ce mananci de esti asa desteapta?

| RB26DETT a răspuns:

Depinde de aspect ratio, la ecranele de laptop ai 16:9 in majoritatea cazurilor insa video-urile pe Youtube pot avea alte proportii, probabil ai un monitor 4:3 si de aceea vezi barile alea negre sus si jos.
Uite un video despre aspect ratio https://www.youtube.com/watch?v=R26_F7pecqo

| ElSueno a răspuns:

Nu poti.