| Black2013 a întrebat:

Cum pot gasi o persoana in internet doar dupa nume?

Răspuns Câştigător
| xBya a răspuns:

Sincer, cred ca merge si cu ambele. Daca(,) cauti numai dupa locatie, sa zicem Tecuci, iti da toate persoanele de`acolo care au fb? Ar fi aiurea.
Daca scrii Ion Cutarescu Tecuci, e alta treaba, iti mai restrange rezultatele. Asta daca are numele lui real si locatia trecute...

11 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Păi... pe Facebook. O cauţi sus în bara de căutare sau cu email-ul.

| ReusxD a răspuns:

Sunt o grămadă de persoane cu acelaşi nume, nu ştiu dacă o vei găsi aceea persoană pe care vreo să o cauţi.

| xBya a răspuns:

Pai daca nu ai la tine o rabdare de fier ca sa cauti in zecile/sutele de persoane cu acelasi nume, atunci poti s`o cam uiti. Ma gandesc ca de facebook e vorbathinking nu stii nici unde sta?

Răspuns utilizator avertizat
| wdRink a răspuns (pentru DemonaMortiss):

Google is your best friend.

| xBya a răspuns (pentru DemonaMortiss):

Eu stiu ca facebook`ul gaseste persoane dupa nume, locatie si adresa de e-mail. Asa am auzit, ca eu nu am facebook.; p

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru DemonaMortiss):

Asta e. A fost o simpla sugestie din care nu cred ca are ceva de pierdut daca o incearca. Poate la ea merge.

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns (pentru DemonaMortiss):

Ma bucur, chiar nu stiam cum sa fac sa para ca am.

| xBya a răspuns (pentru DemonaMortiss):

Sincer, cred ca merge si cu ambele. Daca(,) cauti numai dupa locatie, sa zicem Tecuci, iti da toate persoanele de`acolo care au fb? Ar fi aiurea.
Daca scrii Ion Cutarescu Tecuci, e alta treaba, iti mai restrange rezultatele. Asta daca are numele lui real si locatia trecute...