| Deea_5433 a întrebat:

Cum pot lua o poza de pe hi5? Adica nu merge sa dau click drepta pe poza si sa o salvez... Exista si alta modalitate? Pls, am nevoie urgent

Răspuns Câştigător
| Deeiu a răspuns:

Daca ai photoscapehappy
Poti intra pe prima pagina si din cercu' acela cu accesorii alegi Screen Capture apoi din patratelu' acela cu 4 variante alegi Capture Region...inojurezi poza si apoi dai Savehappy
Succes!kiss

19 răspunsuri:
| zacrazy a răspuns:

Ai un buton pe tastatura (sus in dreapta) PrtSc (Print Screen). In timp ce ai in fata poza, apesi pe buton. Intri in Paint (start-accessories-paint si apesi pe CTRL si V. Salvezi si gata.

Daca vrei sa nu apara nimic altceva in afara de poza, o cropuiesti frumos.

| Derye a răspuns:

Daca ai mozilla firefox e foarte usor. Intri pe pagina de hi5. Dau click sus la UNELTE (TOOLS) dai pe Informatii despre pagina (cred ca in engleza e Info about page) dai la Multimedia si iti apar toate imaginile de pe pagina vizitata. O cauti acolo.
HINT: De obicei imaginile de pe hi5, sunt asezate dupa cadouri (gifts). O sa vezi in numele imagini gift, si urmatoarea imagine ar trebui sa fie poza dorita.
BAFTA!

| BlueEyes a răspuns:

Hey, eu pot sa iti explic:dai click dreapta pe poza(poza sa fie mica, nu o maresti) si alegi "Copy URL photo", deschizi alta pagina si dai "Paste" apoi in loc de 1 de la sfarsit pui 2 si... enter si gata, poti sa o salveziwinking
Cred ca merit o fundita, nu?big grin Asa ar fi corect. hihi

| BlueEyes a răspuns:

Am observat ca ai catalogat raspunsurile cu "dai fundita?" drept stupide...Haha! In fine. Dai fundita? rolling on the floor Hai pune-l si pe asta la "stupide" ca nu ma suparwinking

| Florys a răspuns:

Mai usor ar fi sa apesi ctrl + s, salvezi toata pagina pe Desktop si alegi poza dorita din folder. Apoi stergi fisierul html si se sterge si folder-ul.

Alta metoda este, pentru firefox (cea pe care o folosesc eu ), când esti pe pagina cu poza, dai click sus la Tools -> Page Info; Apoi selectezi buton-ul "Media" si alegi poza, din chenarul de jos. Dai 'Save as'... si o salvezi!

| BruneTTe a răspuns:

Apesi pe Printscreen [ de pe tastatura] apoi intri in paint/photoscape si dai CTRL + V happy

| Mihai0eu a răspuns:

Ai pe tastatura butonul " Print Screen" apesi pe el
apoi deshizi o pagina in paint si apesi "Control+V"
decupezi poza si gata!

| amaadina a răspuns:

Descarca Photoscape, da click pe Screen Capture, apoi pe Capture Full Screen.

| Antonia90 a răspuns:

Incearca cu programul ScreenHunter.
Il descarci, il instalezi, iar apoi il deschizi, deschizi si pagina de hi5, dai Capture Now, iar apoi selectezi cu mouseul portiunea cu poza!
Sper sa te descurci! O zi buna! happy

| EvaTramell a răspuns:

Buna
Poi eu salvez o poza in felul urmator :
sus de tot scrie adauga preferate si o adaugi pe urma te duci la pozele si in partea stanga scrie preferatele mele si acolo o gasesti dai click pe ea si se face mare si dupa aia o poti salva deoarece iti apare sageata nu manuta aceea pe care dai click cand vrei sa vezi pozele

sper ca ti-am fost de ajutor.
fundita?:-)
te roghee hee

frumoskiss

| Elmma9 a răspuns:

Stiu eu! dai sa vezi profilul si dupa aia dai click dreapta si salvezi poza. daca merge te rog mult fundita

| Bianca206 a răspuns:

Da, faci screen shot. Daca nu ti merge butonu' de la tastatura (cum e si cazul meu), downloadeaza programul asta -> http://download.kappa.ro/action__file/id__5610. pa-pa:)

| change12 a răspuns:

Ai un buton pe tastatura Prt Scrn sau direct print screen deasupra lu insert apesi ->te duci in paint->dai ctrl+v(paste) si selectezi poza o pui in colt-ul stanga sus si apoi tragi de imagine pana ramane doar poza

| Vero1996 a răspuns:

Banuiesc ca ai Photoscape... Poti sa faci un print screen la pagina de hi5 trebuie cand accesezi photoscapu la print screen sa ai deschisa pagina de web si faci un print screen si dupa aia cropezi.happy

Sper ca te'am ajutat. Fundita?batting eyelashes

| Bi.Dam a răspuns:

Am auzit ca merge cu PhotoSscape, insa nu stiu cum, dar iti pot spune varianta meawinking Intri pe pagina cu poza, apesi tasta 'Print Screen SysRq'(este langa enter). Apoi intri in Paint si dai Ctrl+V.Stergi cu guma ce este in plus, dai Save si asta'i tot. E cam mult de munca, insa merge.

| bkmad a răspuns:

La mine merge intr-un fel :
Click dreapta: Inspect Element (daca ai google chrome)---Resources---Si iti apar mai multe chestii dintre care tu cauti pana gasesti poza. Daca ai reusit ceva mesaj!

| BiscuitexD a răspuns:

Incearca sa faci Print Screen. un buton din dreapta tastaturii [de obicei] pe care scrie ori Print Screen ori abrevieri.
Take care!

| StarDustD a răspuns:

Da... Intrii la adresa respectiva si pui imaginea / poza incat sa se vada pe ecran intreaga... apoi apesi "Alt+Print Screen(e deasuper butonului Insert)" apoi intrii in Photoscape si apesi "Ctrl+V" si dai un Crop la poza si gata fundita?

| AncaSiAtat. a răspuns:

Da. print screen la tastatura deasupra enter-ului e un buton, scrie pe el. dupa te duci in paint apesi ctrl si V in acelasi timp salvezi si gatabig grin