| lavinia148 a întrebat:

Cum pot sa castig bani, dar nu online sau mergand la servici (am 10 ani). as dori cat mai repede (pana la craciun as dori sa strang 40 lei) plzz ajutor :d

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un sfat:1. pastreaza o parte din restul de la magazin ( vreo 2 -3 lei)
2. mai simplu (te duci cu steaua cu o prietena si o sa faci o gramada de bani, eu si o prietena colindam cartierul si face 1 mil si ceva de caciula)
Eu fac acesti 2 pais mereu.

7 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Exista mai multe solutii
ai putea muncii prin casa in schimbul unor bani
de exemplu, cunosc o fata care parintii ei ii dau 10 lei daca face curat in toata casa (stand in garsoniera)
daca cunosti persoane moarte dupa cosmetice te poti face reprezentant la ceva,avon,oriflame,lady's
si fiindca esti la varsta potrivita si tot vin sarbatorile, te poti duce la colindat, iti mai da lumea o prajitura cate un leu...cat are fiecare si ai sa vezi ca strangi intr-o seara destul de multi bani.
mult noroc!

| Alle23 a răspuns:

Uuff...greu...

| curlyhair a răspuns:

Pai...pastreaza=ti alocatia, du gunoiul si cere banilaughing, fa pe bona...

| alexaalexandraa a răspuns:

Nu ai cum sa castigi tu la 10 ani bani. Cere la parinti daca iti trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasi*

| eugeneuu a răspuns:

Pana la care craciun, asta din 2011, ala din 2012, 2013...etc? laughing

| roxicutza11 a răspuns:

Pai poti ajuta oameni la anumite chestii iar acestia iti pot multumi prin bani.La mine merge