| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să învăţ cât mai repede să editez videoclipuri? Până acum am încercat cu VideoPad şi Sony Vegas Pro 11, dar nu mi-a ieşit deloc.

2 răspunsuri:
| RaduBoss98 a răspuns:

Sony vegas pro 11 este cel mai bun dar este destul de complicat ramai la video pad, cauta tutorialele facute de ei pe youtube ( normal primesti link odata cu downloadarea ).
Cu toate astea videopad nu poate decat sa lege mai multe videoclipuri intre ele adaugare de efecte ( nu prea variate de altfel ) adaugare de subtritare si narare si cam atat.

| 5uMMeR a răspuns:

Ia-ti movie maker 2.6. Editezi usor, mai poți să te uiți pe YouTube la câte un tutorial. Poți sa pui muzica, titluri, iti da si Hd. Fundă?