| RoSoul a întrebat:

Cum pot sa scot petele de ceara de lumanari de pe haine cat mai usor?

Răspuns Câştigător
| Sisi0748 a răspuns:

Pui o coala de hartie pe picaturile de ceara si dai cu fieul de calcat cald peste... nu mai ramane nici un semn

4 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Pui o coală de hârtie peste pată, apoi dai cu fierul de călcat peste ea... ceara va rămâne pe foaie. Petele din țesătură care rămân, se duc la mașina de spălat.
Operațiunea asta am făcut-o și eu acum 5 minute... >.

| monibarbi10 a răspuns:

Poi pui o coala pa bluza unde ai facut cu ceara si apoi dai cu fierul incins peste daca ti acolo cam2-3 minute adica sa calci acolo si apoi se va duce foarte usor.

| Stefan_3770 a răspuns:

Cu hartie si Fierul de calcat

| VanGabriel a răspuns:

Ceara de albine se dizolva foarte usor cu spirt.