| andrei1121 a întrebat:

Cum pot sami maresc memoria hdd din local disck c (am decat loacal disk c fara local disk d sa altel ) vreau sa stiu ce trebuie sa cumpar mltmesc funda

5 răspunsuri:
| manolo a răspuns:

Ce capacitate are hardul tău per total? Dacă ai suficienţi Gb poţi împărţi hardul tău în mai multe partiţii, dar dacă e de capacitate mică, va trebui să îl înlocuieşti cu unul mai mare. Sau poţi să ai două HDD în calculator, depinde de cât de bine te descurci cu pc-urile.

| andrei1121 explică (pentru manolo):

236 gb total

| manolo a răspuns (pentru andrei1121):

Cred că ai destui Gb. Când instalezi windowsul poţi să îţi creezi partiţii de câţi Gb vrei. Cred că există şi softuri care te lasă să partiţionezi hardul şi după ce ai instalat sistemul de operare, dar nu mă pricep la ele, aşa că în privinţa asta te poate ajuta doar cineva care este în măsură. Dacă vrei să reinslaezi windowsul, spune şi o să îţi explic de unde şi cum poţi împărţi hdd în mai multe partiţii.

| Lovegaming a răspuns:

Pentru asta trebuie sa cumperi inca un alt hdd sau il poti folosi pe cel existent, dar trebuie sa il bootezi si sa stergi C-ul, iar dupa aceea sa faci 2 partiti (cu ce marimi doresti si dispune si hdd-ul), dar vei pierde tot ce ai acum pe el, poze, muzica etc., dar le poti salva pe o memorie externa. Funda?