| chioscuta a întrebat:

Cum recunoastem o persoana bipolara?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

- Grandomanie sau stima de sine exagerat
- Nevoie scazuta de somn, fara a simti oboseala
- O comunicativitate mai mare decat de obicei
- Fuga de idei sau senzatie subiectiva ca gandurile alearga
- Distragere usoara la stimuli externi

și mai sunt:

https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/tulburarea-bipolara

| gabicoo a răspuns:

Uită-te cu atenție la electoratul din România!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au o borna marcata ( cu +, sau -)

| miaulmagic a răspuns:

Are două stări extreme, care alternează o dată la câteva săptămâni sau luni. De exemplu, în manie sunt creativi, productivi, încrezători, agitați, se simt Dumnezei pe pământ, iar în depresie sunt complet lipsiți de speranță, negativiști etc. Nu vă mai luați după filme, că nu e vorba despre mood swings, alea-s mai frecvente la persoane cu borderline.

| BobocNicolas1995 a răspuns:

Persoanelor bipolare li se schimba opinia intr o secunda.Asa iti dai seama.

| User1234567891234567 a răspuns:

Păi vezi ca ...nu știu, de exemplu râde și deodată incepe sa plângă. Sau invers.