Întrebare recomandată | KaRa23S a întrebat:

Cum sa trimit o comanda prin email? Scriu numele produsului pe care il doresc sau cum? Imi pare rau de categorie, insa am mai pus odata intrebarea si n-am primit raspuns. Am nevoie urgent de raspuns.

Răspuns Câştigător
| MrSoapte a răspuns:

Daca faci comanda, prin email...dai cat mai multe detalii despre produs si cantitate (orice produs trebui sa aiba specificatie sau cod)! Daca incerci sa faci comanda online de pe un site, cauta optiunea "adauga in cos"!

| KaRa23S explică (pentru MrSoapte):

Da m-am uitat mai bine si au toate cate un cod. Si banuiesc ca trebuie si adresa ori codul postal ceva? Mai ales ca nu e specificat nicaieri ca vine prin posta sau curier angry.

| MrSoapte a răspuns (pentru KaRa23S):

E foarte important ce iei si, de unde iei! Coletul poate venii la posta, de unde te duci lipa-lipa si-l ridici! Totusi, uita-te mai bine pe site acolo... poate sunt trecute si ceva taxe de curier, unde poti completa formularul cu adresa, nr de tel...etc!

| Hash001 a răspuns (pentru KaRa23S):

Inseamna ca e teapa.

| KaRa23S explică (pentru Hash001):

Nu e teapa, e o poveste mai lunga pe care am scris-o in intrebarea precedentawinking. Sunt sigura de acel site.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Obligatoriu trebuie să scrii produsul (codul, dacă are așa ceva), cantitatea.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Acum depinde si de site.
de unde vrei sa comanzi?

| PotatoMustDie a răspuns:

Trebuie sa scrii neaparat produsul si cantitatea. Daca mai are si altceva, cod de ex. scrie-l si pe ala.

| anonymous09 a răspuns:

Depinde si de site. poate iti scriu ei acolo cum trebuie sa procedezi. dar da, trebuie sa scrii produsul, vreun cod ceva

| DnZ05 a răspuns:

Eu unul nu am comandat niciodata trimitand un e-mail.De obicei se intra pe site-ul respectiv, alegi produsul iar dupa aceea ai de completat ca un formular(nume, prenume, adresa).In cateva zile(depinde de unde comanzi si ce distanta e) produsul va veni prin curierat.Te vor suna iar tu va trebui sa ridici produsul. Sper ca te-am ajutat cat de cat...