| DorelSudoru a întrebat:

Cum se calculeaza media la o materie cu teza?

10 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Media notelor fara teza.Rezultatul il inmultesti cu 3, aduni cu teza si immparti la 4.
Ex:9, 8,9 si 9 in teza:
9+8+9=26
26/3=8,6
8,6x3+9=8,75

| betsy a răspuns:

(Media notelor la oral(toate notele in afara de teza)x3+nota de la teza)/4

winking

| αʟεх a răspuns:

Aduni notele happy le impartsi la cate sunt, le inmultest cu 3, aduni teza. si totul impartit la 4 happy Asa o calulez mereu. asa mi-a spus si un prof. happy

Bafta happy. Funda puppy dog eyes?

| αʟεх a răspuns:

Aduni notele happy le impartsi la cate sunt, le inmultest cu 3, aduni teza. si totul imparti la 4 happy Asa o calulez mereu. asa mi-a spus si un prof. happy

Bafta happy. Funda puppy dog eyes?

| deutzik34 a răspuns:

Media notelor din oral inmultit cu 3, adunat cu teza, impartit la 4.gata

| dmrtr a răspuns:

Media notelor inmultite cu 3 ori teza totul supre 4 big grinbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se face mai intai media notelor din oral apoi imultesti nota iesita cu 3, aduni cu nota de la teza si imparti la 4. Ex. 10*3+10/4 = 30+10=40/4= 10 - asta-i nota finala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aduni toate notele pe care le ai, le inmultiesti cu 3, aduni impreuna cu teza si imparti la 4.

| dinamovistu99 a răspuns:

Aduni toate notele le imparti la cate is si aduni cu teza si imparti la 3 big grin

| Marcus998765 a răspuns:

Aduni notele si le inmultesti cu teza ~~ funda?happyhappyhappybig grinbig grinbig grin