| Dilaa98 a întrebat:

Stiti cum se calculeaza media pentru o materie la care am dat si teza? ( parca era ceva supra 4. thinking ). Dau funda :*.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se adună toate notele, împarți la câte sunt, înmulțești cu 3, aduni nota din teză și împarți la 4.

| Sadop a răspuns:

Media din oral ( toate notele, cu excepţia tezei, adunate, apoi rezultatul împărţit la numărul de note ). Înmulţeşti media din oral cu 3 şi aduni nota din teză.
Rezultatul îl împarţi la 4.
Sper că ai înteles!

| Dilaa98 explică (pentru Sadop):

Si daca media din oral iese cu virgula, o las asa sau o rotunjesc?

| Sadop a răspuns (pentru Dilaa98):

Nu, nu o rotunjesti.