| florinel_8849 a întrebat:

Cum se face ca cei de rind adica posesorii de RCA care nu platesc la timp sau nu sunt valabile aceste polite impotriva lor se gasesc nenumarate forme de pedepsire iar pentru asigurator (Carpatica Asigurari,)nu se gasescforme de pedepsirea lor ca daca ajungi la ei cu o problema astepti mult si bine si daca as putea sa fac cea pai proasta reclama pentru ei aici FRATILOR ocoliti cat puteti acest asigurator

3 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Dacă te-au înşelat de ce nu-i reclami la Protecţia Consumatorului. Mai poţi să te adresezi unui cotidian cu o reclamaţie.

| deanda a răspuns:

Cum se face? Simplu! Pe ei nu ii intereseaza decat castigul.Adica ti-au facut asigurarea, ti-au luat banii si gata daca faci un accident sau te loveste unu nu ii intereseaza din moment ce ti-au luat banii odata.
Iti recomand Allianz, desi preturile sunt putin mai mari, stii sigur ca nu te lasa cu buza umflata.Preturile scad pe masura ce devii un fel de client fidel, insa daca esti tanar, ai permisul de putina vreme, mai ai si o masina puternica preturile vor fi mari pentru ca aici intervine riscul lor.( nu ai experienta la volan, masina puternica poate scapa oricand de sub control daca nu esti atent).
In rest iti poti retrage asigurarea de la Carpatica si te plangi prietenilor si macar stii ca ai facut un bine celor cunoscuti ca nu si-au luat si ei teapa.

| florinel_8849 explică:

Am facut si sa ceva acum stau si astept un rezultat